ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان گفت: شهر بانه با ۱۴ میلی‌متر بارندگی، پربارش‌ترین شهر استان در شبانه‌ روز گذشته بود.

خبات قمری، کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان اظهار کرد: پس از شهر بانه، ایستگاه‌ هواشناسی شهر سقز هشت میلی‌متر، روستای حاجی ممدان در سقز هفت، سروآباد پنج، مریوان ۴.۵، روستای گل تپه در سقز سه، روستای سلین در سروآباد و شهر هزارکانیان در دیواندره ۲ میلی‌متر بارش را ثبت کردند سایر ایستگاه‌ها بارشی کمتر از یک میلی متر را داشتند.
وی افزود: فعالیت این سامانه بارشی از شب گذشته استان را در بر گرفته است و تا اواخر وقت امشب ادامه دارد در این مدت بارش باران، وزش باد، کاهش دید در گردنه‌ها و ارتفاعات، پدیده رگبار و کولاک برف را شاهد خواهیم بود.
کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: با توجه به بارش برف در گردنه‌ها و مسیرهای بین شهری نیمه شمالی و غربی استان، مشکلات تردد و لغزندگی جاده‌ها و معابر نیز پیش بینی می شود.
قمری اضافه کرد: از فردا(جمعه) تا روز دوشنبه هوای استان نسبتا پایدار است و دماهای شبانه و صبحگاهی حدود سه تا پنج درجه کاهش می یابد.
وی یادآور شد: در شبانه روز گذشته روستای بهارستان در دیواندره با دمای منفی چهار درجه سردترین و سروآباد با دمای ۱۴.۵ درجه سانتی گراد گرمترین نقاط استان بودند دمای شهر سنندج مرکز استان نیز بین یک و ۱۰ درجه سانتی گراد در نوسان بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online