فارس/ رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه روزانه دو میلیون سفر درون شهری در قم انجام می‌شود، گفت: در 15 سال گذشته تعداد خودروهای شخصی سه برابر و سهم سفرهای شهری از خودروهای شخصی دو برابر شده است.

محمدحسین دهناد، رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قم اظهار کرد: حمل و نقل یکی از مهمترین عرصه های مدیریت شهری که تمام شهروندان روزانه بصورت مستقیم یا غیرمستقیم با آن سر و کار دارند.
وی اضافه کرد: روزانه دو میلیون سفر درون شهری در شهر قم انجام می شود.
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه حدود نیمی از بودجه سالانه شهرداری قم صرف مباحث حمل و نقل و ترافیک می شود اما با این وجود هنوز به اهداف تعیین شده پیرامون حمل و نقل نزدیک نشده‌ایم به گونه ای که در ۱۵ سال گذشته تعداد خودروهای شخصی ۳ برابر شده و سهم سفرهای شهری از خودروهای شخصی به دو برابر رسیده است.
دهناد تاکید کرد: در ۱۵ سال گذشته تعداد سفرهای درون شهری با استفاده از ناوگان عمومی در حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است.
به باور وی، جان باختن سالانه ۱۰۰ شهروند بر اثر تصادفات درون شهری به همراه روند رو به افزایش روزهای آلوده از اثرات مخرب کاهش استفاده از ناوگان عمومی در سفرهای شهری است.
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قم اضافه کرد: برای توسعه متوازن شهر باید در کنار استفاده از تجربه شهرهای موفق باید نسبت به مدیریت شهری نیز تغییراتی در سطح کلان رخ دهد.
دهناد اظهار کرد: تهیه سند راهبردی حمل و نقل عمومی قم به عنوان اولین گام برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار شهری نهایی شده است.
وی تاکید کرد: برای بهره‌گیری بیشتر شورای شهر قم از ظرفیت پژوهش و مباحث علمی، مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر و روستا برای چابک‌سازی ساختار و استفاده از پژوهش‌های مساله محور راه‌اندازی شده است.
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قم بیان کرد: مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر قم به دلیل محدودیت‌های بودجه‌ای با کارآیی واقعی خود فاصله دارد.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday