مهر/ رئیس آب و فاضلاب لردگان با بیان اینکه نیمی از جمعیت این شهرستان با مشکل آب مواجه است، گفت: چند پروژه آب‌رسانی در شهرستان کلید خورده اما به دلیل کمبود اعتبار با کندی اجرا می‌شود.

یوسف حسنی، رئیس آب و فاضلاب لردگان با اشاره به اینکه شهرستان لردگان بالغ بر ۱۷۶ هزار جمعیت دارد، اظهار کرد: ۲۸۶ روستا در این شهرستان وجود دارد که ۳۸ روستا و یک شهر در فصل بارش با تانکر آب‌رسانی می‌شود که در فصل تابستان تعداد این روستاها افزایش می‌یابد.
وی با بیان اینکه ۱۰۰ روستا دیگر در لردگان با تنش آبی مواجه هستند، عنوان کرد: آب‌رسانی در این روستاها به صورت ساعتی است و در برخی اوقات نیاز به آب‌رسانی سیار است.
رئیس آب و فاضلاب لردگان تصریح کرد: نیمی از مساحت و جمعیت این شهرستان با مشکل و شرایط بحرانی آبی مواجه هستند.
حسنی به فرسوده بودن زیرساخت آب‌رسانی در لردگان اشاره کرد و ادامه داد: این مهم مشکل آبی شهرستان را چند برابر کرده است.
وی با بیان اینکه چندین پروژه آب‌رسانی در لردگان در حال انجام است، گفت: پروژه «اوره، بارز» به منظور تأمین آب شش هزار نفر در سال ۹۶ کلید خورده است.
رئیس آب و فاضلاب لردگان با اشاره به اینکه محل تأمین اعتبار این پروژه ملی است، افزود: ۹۰ درصد پروژه تکمیل شده و برای تکمیل ۱۰ درصد باقی مانده نیازمند اعتبار هفت میلیارد تومانی برای ساخت تصفیه خانه است.
حسنی با بیان اینکه تکمیل این پروژه مشکل آب ۲۳ روستا را حل می‌کند، اظهار کرد: آب این روستاها در حال حاضر به صورت نوبت بندی تأمین می‌شود.
وی به پروژه تأمین آب شهر لردگان اشاره کرد و ادامه داد: با اجرای این پروژه فرسودگی شبکه داخلی حل می‌شود.
رئیس آب و فاضلاب لردگان با بیان اینکه موفق به استفاده از اعتبارات ملی در این پروژه نشده‌ایم، تصریح کرد: راه تأمین اعتبار این پروژه تملک دارایی است.
حسنی با اشاره به اینکه حدود ۱۰ درصد پروژه انجام شده است، گفت: برای تکمیل این پروژه نیاز به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday