فرتاک نیوز/ وزیر صمت از سهامدار شدن مردم مناطق معدنی در معادن بزرگ مناطقشان خبر داد.

سید رضا فاطمی امینریال وزیر صمت اظهار کرد: عدالت موضوع محوری دولت سیزدهم است و بنای ما این است که مردم مناطقی که معادن بزرگ در آنجا قرار دارد، سهامدار آن معادن باشند، لذا هر چه سریعتر استاندار کرمان و مسئولین مربوطه مدلی برای واگذاری ۴۰ درصد سهام این معدن به مردم را تعریف کنند.
وی ادامه داد: مردم منطقه در معادن و کارخانه ها به کار گرفته شوند و آموزش های لازم به مردم داده شود.

اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت مس ایران نیز گفت: میزان اکتشاف شرکت ملی صنایع مس ایران در این مدت کوتاه بیش از ۴.۲ میلیارد تن رسیده است که با این اکتشافات بیش از ۷ میلیارد دلار به دارایی های این شرکت اضافه شد.

وی افزود: بیش از ۱۵ دستگاه جدید برای حفاری های عمیق خریداری شده است و تا پایان اردیبشهت همه آنها به ایران انتقال پیدا می کنند.
مدیرعامل شرکت مس ایران از استفاده از سیستم هوشمند ابر الکترونیکی جهت اکتشاف پهنه معادن خبر داد و تصریح کرد: تا شب گذشته ۱۲۳ هزار تن صادرات داشتیم این درحالی است که در سال گذشته ۱۲۲ هزار تن بوده و امیدواریم میزان صادرات امسال را به ۱۵۰ هزار تن برسانیم.
وی از فروش ۲۵۵ هزار تن مس در بورس تا روز گذشته خبر داد و عنوان کرد: امیدواریم امسال برای اولین بار به ۳۰۰ هزار تن برسد.
سعدمحمدی به افتتاح 3 کارخانه جدید شامل معدن و کارخانه کنسانتره درآلو و دره زار و فلوتاسیون سرباره های ذوب در بهار سال آینده اشاره کرد و افزود: میزان سرمایه‌گذاری در این 3 طرح بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان است.
وی با تشریح معدن کرور گفت: فعالیت در این محدوده از حدود 4 ماه قبل آغاز شده و تاکنون ۳.۷ کیلومتر از جاده آن احداث شده است و حدود ۱۶ کیلومتر مابقی آن نیاز به حفاری دارد.
مدیرعامل شرکت مس ایران افزود: با راه اندازی این معدن سالانه بیش از 2000 میلیارد تومان گردش مالی برای این منطقه اتفاق می افتد.
وی از کشف 5 محدوده جدید در منطقه قلعه گنج خبر داد و بیان کرد: چند پروژه ورزشی و فرهنگی در راستای مسئولیت های اجتماعی در منطقه جنوب استان اجرا خواهیم کرد.
سعدمحمدی سرمایه گذاری در مس را یکی از بهترین سرمایه گذاری ها در دنیا دانست و گفت: باتوجه به اینکه ۳۵ درصد خودروهای جهان در چند سال آینده برقی خواهند شد و مصرف مس در هر خودرو از 4 کیلوگرم به ۸۹ کیلوگرم اضافه خواهد شد و همچنین میزان مصرف انرژی برق در جهان از ۲۰ درصد فعلی به ۵۱ درصد می رسد و مهمترین عنصر برای تحقق این استراتژی مس است لذا مصرف مس در دنیا تضمین شده است.
اعظمی، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: شورای عالی معادن در جنوب استان کرمان نیز برگزار شود.
وی با تاکید برآنکه اکتشاف پهنه معادن در جنوب استان ادامه یابد، تصریح کرد: احداث و راه اندازی صنایع جانبی و فرآوری در کنار معدن کرور احداث شود.
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تکمیل زیرساخت ها در جنوب استان تاکید کرد و افزود: ایجاد صنایع فرآوری محصولات کشاورزی در جنوب استان الزامی است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar