نماد آخرین خبر

ثبت بیش‌ترین میانگین بارشی در سرشاخه‌های زاینده‌رود

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
ثبت بیش‌ترین میانگین بارشی در سرشاخه‌های زاینده‌رود

باشگاه خبرنگاران/ کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: میانگین بارشی تا ظهر امروز در کوهرنگ، سرشاخه اصلی حوضه زاینده‌رود، ۵۰.۴ میلیمتر و ۴۲ سانتیمتر برف بوده است.

حجت‌الله علی عسگریان، کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان اظهار کرد: بیشترین بارندگی در شبانه روز گذشته به ترتیب از فریدونشهر با ۱۰ میلیمتر باران و 3 سانتیمتر برف، چادگان ۹.۴ میلیمتر باران و ۲ سانتیمتر برف، داران ۴.۳ میلیمتر باران، فرودگاه اصفهان ۲.۶، بوئین میاندشت ۲.۴، سمیرم ۲.۲ و 3 سانتیمتر برف، و گلپایگان ۱.۶ میلیمتر باران بوده؛ ضمن اینکه در سایر شهر‌ها از جمله ورزنه، مرکز شهر اصفهان، نجف آباد، دهق، دولت آباد و مورچه خورت بارش‌های کمتر از یک میلیمتر گزارش شده است.
وی افزود: میانگین بارشی تا ظهر امروز در کوهرنگ سرشاخه اصلی حوضه زاینده رود ۵۰.۴ میلیمتر و ۴۲ سانتیمتر برف بوده است.
به گفته عسگریان سامانه بارشی امروز و فردا به تناوب در استان اصفهان فعال است و بارش برف و باران نیمه غربی و جنوبی و به تدریج با شدت کمتر سایر مناطق استان را نیز در برمی‌گیرد.
همچنین باد به نسبت شدید تا شدید فردا شنبه بسیاری از نقاط استان را در می‌نوردد.
او گفت: مه گرفتگی و لغزندگی به ویژه در محور‌های مواصلاتی غرب و جنوب استان تا روز یکشنبه انتظار می‌رود.
وی افزود: دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده بین 3 تا 5 درجه سردتر می‌شود که بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به 3 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.
به گفته کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان بوئین میاندشت با دمای 5 درجه سانتیگراد زیر صفر و خوروبیابانک با دمای ۲۲ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط استان در ساعات آینده پیش‌بینی می‌شود.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today