نماد آخرین خبر

دمای آذربایجان غربی به‌صورت محسوس کاهش می‌یابد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
دمای آذربایجان غربی به‌صورت محسوس کاهش می‌یابد

ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: با نفوذ جبهه هوای سرد سامانه بارشی از روز جمعه به شکل برف فعال شده و کاهش 5 تا ۱۰ درجه‌ای دما نیز از اواخر وقت جمعه پیش‌بینی می‌شود.

مهدی کریمی، کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی اظهار کرد: با نفوذ جبهه هوای سرد سامانه بارشی از روز جمعه به شکل برف فعال شده و کاهش 5 تا ۱۰ درجه‌ای دما نیز از اواخر وقت جمعه پیش‌بینی می‌شود و با آغاز روند کاهش دما و بارش برف احتمال لغزندگی جاده ها، کاهش دید، آبگرفتگی معابر و کولاک برف در جاده ها پیش بینی می شود.
وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته در اغلب نقاط آذربایجان غربی بارش‌ها وجود داشته است و  شهرستان‌های تکاب، چالدران، شوط و چایپاره به ترتیب با ۲۸، ۱۴، ۱۳ و ۱۳ میلیمتر پربارش ترین شهرهای استان بوده‌اند.
کریمی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته سردشت و بوکان گرم ترین شهرهای استان با دمای مثبت 7 درجه سانتی گراد و چالدران سردترین شهر با منفی ۱۲ درجه سانتی گراد بوده است.
کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: براساس نقشه های پیش بینی از جمعه تا اواسط هفته بعد سامانه بارشی در استان تقویت شده و بارش های قابل توجه برف و باران در استان خواهد بارید که بیشتر به شکل برف است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today