نماد آخرین خبر

شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایشی نداشت

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایشی نداشت

باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد همچنان یک هزار و ۴۵ تن است.

پرویز یزدان پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: خوشبختانه در ۵ روز گذشته فوتی ناشی از کرونا در استان گزارش نشد و شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد همچنان هزار و ۴۵ تن است.
وی گفت: هم اکنون ۸۳ تن مبتلای مشکوک به کرونا در استان شناسایی شده که از این تعداد ۱۹ تن مبتلای قطعی و یک تن هم در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان است.
یزدان پناه بیان کرد: از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۸۶ هزار و ۲۵۳ تن(بیش از ٩٧ درصد) بهبود یافته گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: از ۲۵۶ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت که شامل تست‌های PCR و رپید تست ۸ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان بویراحمد ثبت شد.
وی گفت: خوشبختانه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و واکسیناسیون عمومی در کشور و استان شاهد کاهش تعداد بیماران مثبت، بستری و بستری در بخش‌های ویژه هستیم.
یزدان پناه به موضوع واکسیناسیون هم اشاره کرد و افزود: تاکنون در کهگیلویه و بویراحمد ۱۲۰ هزار تن معادل ۲۰ درصد جامعه هدف واجد شرایط دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند که در کشور بعد از استان آذربایجات شرقی رتبه دوم را دارا هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و ۱۰۵ هزار دُز انواع واکسن کرونا در هر سه نوبت به افراد واجد شرایط در کهگیلویه و بویراحمد تزریق شده است، افزود: در نوبت اول ۹۳ درصد، نوبت دوم ۸۳ درصد و در مجموع کل جمعیت واجد شرایط در استان ۶۲ درصد برابر ویروس کرونا واکسینه شده اند
وی از مردم استان خواست برای حفظ سلامتی خود و دیگر افراد جامعه ضمن اینکه دستور العمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند حتما واکسیناسیون خود را تکمیل کنند.
 
 
 

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today