نماد آخرین خبر

90 درصد بستری‌های کرونایی بیمارستان علی‌بن‌ابیطالب(ع) واکسینه نبوده‌اند

منبع
فارس
بروزرسانی
90 درصد بستری‌های کرونایی بیمارستان علی‌بن‌ابیطالب(ع) واکسینه نبوده‌اند

فارس/ سرپرست بیمارستان علی‌بن‌ابیطالب(ع) زاهدان از بستری 16 هزار و 94 بیمار تنفسی در بخش‌های بحران بیمارستان علی‌ابن‌ابیطالب(ع) از ابتدای اپیدمی کرونا تا کنون خبر داد و گفت: 90 درصد افراد بستری در بیمارستان فاقد سابقه واکسیناسیون بوده‌اند.

امیر گرگیچ، سرپرست بیمارستان علی‌بن‌ابیطالب(ع) زاهدان اظهار کرد: طبق بررسی اطلاعات بیماران بستری در بخش کرونا بیش از 90 درصد افرادی که در بخش کرونا بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) بستری شده اند فاقد سابقه واکسیناسیون بوده اند و بیشترین آمار فوتی ها هم افراد بالای 50 سال بوده اند.
وی با تاکید بر اهمیت تزریق دز سوم واکسن کرونا گفت: تزریق دز سوم و در کنار آن رعایت فاصله حداقل 1.5 متری با دیگران و استفاده مداوم از ماسک در جلوگیری از ابتلای به ویروس کرونا و پیشگیری از ایجاد موج جدیدکرونا با توجه به شیوع سوش اومیکرون تاثیرگذار است.
به گفته گرگیچ در حال حاضر تعداد تخت های اختصاص یافته به بستری بیماری کرونا در بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) زاهدان 22 تخت است که 4 عدد تخت در بخش مراقبت های ویژه(icu) است.
وی با بیان اینکه آمار تعداد بیماران کرونایی روند کاملا کاهشی دارد گفت: شناسایی مواردی از ابتلا به اومیکرون در سطح استان حاکی از ادامه دار بودن وضعیت بحرانی است و لازم است مردم به هیچ عنوان عادی انگاری نکنند.
سرپرست بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) زاهدان گفت: از همه توان خود برای خدمت به مردم عزیز سیستان و بلوچستان استفاده می کنیم تا مردم خدمات را در سریع ترین زمان ممکن و با کیفیت بالا دریافت کنند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today