نماد آخرین خبر

کولاک و مه جاده‌های زنجان را فراگرفته است

منبع
ايرنا
بروزرسانی
کولاک و مه جاده‌های زنجان را فراگرفته است

ایرنا/ معاون راهداری استان زنجان گفت: هم اکنون کولاک و بارش برف در آزادراه‌ها و سایر مسیرهای شریانی این استان جریان دارد.

جواد یوسفی، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان اظهار کرد: در حال حاضر آزادراه های زنجان - تبریز، زنجان - قزوین، جاده ترانزیت زنجان - میانه، زنجان - خرم دره - ابهر بارانی و پوشیده از مه و همراه با بارش برف و کولاک مقطعی است.
وی تاکید کرد: تردد در جاده های زنجان - طارم، زنجان - دندی، زنجان - تهم - چورزق فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است.
معاون راهداری استان زنجان گفت: بارش برف، همراه با کولاک و مه غلیظ جاده های شریانی استان را فراگرفته است.
یوسفی متذکر شد: در اثر این پدیده های جوی، این مسیرهای ارتباطی لغزنده و دید افقی رانندگان کاهش یافته است.
وی ادامه داد: رانندگان خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، اعم از تجهیزات گرمایشی، پتو، مواد غذایی خشک و فاسدنشدنی مجهز کنند.
معاون راهداری استان زنجان گفت: رانندگان در این مسیرهای ارتباطی از چراغ های مه شکن استفاده کنند و از سرعت و سبقت غیرمجاز پرهیز کرده و عجله ای در ادامه مسیر نداشته باشند.
وی تاکید کرد: بر اساس پیش بینی هواشناسی استان زنجان امروز بارش برف و همراه با ورزش باد شدید و وقوع کولاک در استان تداوم دارد.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: هموطنان هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند و از ترددهای غیرضروری در جاده های استان خودداری کنند.
یوسفی یادآوری کرد: در حال حاضر اکیپ راهداری در ۳۲ گردنه کوهستانی و صعب العبور به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می‌دهند.
وی افزود: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.
 
  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today