نماد آخرین خبر

امدادرسانی به ۴۰۰ مسافر گرفتار در برف در جاده‌های کردستان

منبع
مهر
بروزرسانی
امدادرسانی به ۴۰۰ مسافر گرفتار در برف در جاده‌های کردستان

مهر/ مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: در پی بارش برف و کولاک شدید در جاده های کردستان، تیم های عملیاتی هلال‌احمر استان به بیش از ۴۰۰ نفر امدادرسانی کردند.

پیام جلالی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان اظهار کرد: به دلیل بارش برف و کولاک شدید در محورهای دیواندره به سقز، شویشه و بانه در کردستان ۶ تیم عملیاتی و چهار تیم پشتیبان به منطقه اعزام شدندکه همچنان مشغول امدادرسانی به افراد گرفتار شده در برف و کولاک هستند.
وی افزود: تاکنون توسط نیروهای جمعیت هلال احمر به بیش از ۴۰۰ نفر از افراد گرفتار در برف و کولاک شدید امداد رسانی شده و خودروهای آنها رهاسازی شده اند.
جلالی خاطرنشان کرد: به دلیل تداوم شرایط جوی، عملیات امدادرسانی همچنان ادامه دارد و اقلام ۷۲ ساعته شامل پتو، لوزام گرمایشی و خوراکی در بین در راه ماندگان توزیع شده و می‌شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان تصریح کرد: همه پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای هلال احمر استان کردستان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان موقت تجهیز شده است.
وی افزود: هموطنان در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای می‌توانند با شماره ملی ۱۱۲ تماس گرفته و در کمترین زمان ممکن از خدمات جمعیت هلال احمر بهره‌مند شوند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online