شبستان/ مدیر آموزش و پرورش جهرم امروز (شنبه ۲۵ دی) با اشاره به نامگذاری هفته پایانی دی ماه به عنوان هفته شوراهای آموزش و پرورش، گفت:‌ این هفته به نام ارتقا فرهنگ وقف و خیریه های آموزشی نامگذاری شده است.

«مهدی نیکفر»  با اشاره به مشارکت بخش های مختلف جامعه در حمایت از برنامه های آموزش و پرورش و گسترش فرهنگ مشارکت جویی و استفاده از خرد جمعی، افزود: هیچ کاری والا تر از تربیت نیست و دراین زمینه مطابق دیدگاه مقام معظم رهبری هیچ نهادی بالا تر از آموزش و پرورش نیست. 
وی با از رسانه ها، نهادهای دولتی و غیردولتی و خانواده ها به عنوان ارکان اصلی نظام تعلیم و تربیت یاد کرد و اظهار داشت: از این رو درخواست داریم این نهادها آموزش و پرورش را در زمینه های مختلف به خصوص کاهش آسیب های اجتماعی و تربیت دانش آموزانی در تراز جمهوری اسلامی و سند تحول بنیادین یاری کنند.
نیکفر عنوان کرد: ​از مهم ترین ویژگی شورای آموزش و پرورش این است که مصوبه های این شورا شکل قانونی به خود می گیرد که هر چقدر حمایت شود، موجب تقویت نظام تعلیم و تربیت شهرستان می شود.
وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش جهرم پرجمعیت ترین آمار دانش آموزی استان فارس را بعد از شهرستان شیراز و مرودشت دارا است، گفت: همچنین این شهرستان پرجمعیت ترین جمعیت دانش آموزی جنوب استان فارس با بیش ۳۵ هزار دانش آموز را تشکیل می دهد.
مدیر آموزش و پرورش جهرم خاطرنشان کرد:‌ ۳۴۲ مدرسه در جهرم پذیرای دانش آموزان است که از این تعداد ۱۱۲ مدرسه غیردولتی هستند که با آمار جمعیت دانش آموزی نزدیک به ۹ هزار نفری عموماً پذیرای دانش آموزان منطقه شهری هستند.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۰ درصد زمین های آموزشی مدارس جهرم وقفی هستند، اظهار کرد: همچنین تعداد قابل توجهی از مدارس نیز خیر ساز است. 
نیکفر در پایان اظهار کرد: به جد تقاضای اجرایی شدن مصوبات شورای آموزش و پرورش شهرستان جهرم بویژه از سوی دستگاه‌های اجرایی مرتبط داریم.


 

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online