نماد آخرین خبر

خرمای سیستان و بلوچستان؛ ظرفیتی مناسب برای ارزآوری

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
خرمای سیستان و بلوچستان؛ ظرفیتی مناسب برای ارزآوری

باشگاه خبرنگاران/ معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: خرمای سیستان و بلوچستان ظرفیتی مناسب برای ارزآوری و اشتغال است.

طوقی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: سیستان و بلوچستان با دارا بودن شرایط آب و هوایی تقریبا استوایی و گرم و مرطوب، خاستگاه تولید متنوع‌ترین میوه‌های گرمسیری در کشور است و حتی در تولید برخی میوه‌ها در ایران بی‌رقیب محسوب می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها خرماست.
او گفت: فروش و عرضه خرما به اندازه تولید آن اهمیت دارد، در غیر این‌صورت فعالیت‌های کشاورزان منطقه بی‌نتیجه خواهد ماند.
طوقی گفت: اکنون سرمایه‌گذاری‌های خوبی برای ایجاد سردخانه‌ها، صنایع تبدیلی و بسته‌بندی دراستان درحال انجام است و گام‌های خوبی نیز دراین رابطه برداشته شده‌ است.
او افزود: هنوز فضا برای ایجاد این دست زیرساخت‌ها در استان وجود دارد و هر سرمایه‌گذاری از هر نقطه از کشور که بخواهد دراین حوزه‌ها سرمایه‌گذاری و فعالیت کند، حتما مورد حمایت سازمان جهاد کشاورزی استان قرار می‌گیرد و از همه خدمات، ازجمله کسب مجوز و تسهیلات، بهره خواهد برد.
گفتنی است خرمای سیستان و بلوچستان مهم‌ترین محصول باغی این استان پهناور است که در کشور هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.
سیستان و بلوچستان رتبه اول کشور را از نظر سطح زیرکشت خرما با ۵۷ هزار هکتار نخیلات دارد و با تولید سالیانه ۲۳۰ هزار تن، دومین تولیدکننده خرما در کشور است.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today