نماد آخرین خبر

دید افقی در محورهای مهاباد به حدود ۱۰ متر کاهش یافت

منبع
ايرنا
بروزرسانی
دید افقی در محورهای مهاباد به حدود ۱۰ متر کاهش یافت

ایرنا/ رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: کولاک برف و مه غلیظ صبحگاهی دید افقی در محورهای این شهرستان را به ۱۰ متر کاهش داده و رانندگان را مجبور به استفاده از چراغ مه‌شکن و زنجیرچرغ کرده است.

محسن خادمی، رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد اظهار کرد: کولاک شدید برف در محور مهاباد به سردشت حد فاصله گردنه های "زمزیران" و "جواله رشان" دید افقی را به کمتر از ۱۰ متر رسانده و تردد در آن به کندی و تنها با استفاده از زنجیر چرغ امکان پذیر است.
وی ادامه داد: همچنین در محور مهاباد به بوکان حد فاصل روستاهای "کلیجه" تا "درمان" و نیز گردنه "میدان" در محور مهاباد به پیرانشهر هم اکنون دچار کولاک همراه با باد بوده دید افقی کاهش یافته است.
رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد اظهار کرد: با توجه به بارش برف و لغزندگی سطح جاده ها و کولاک شدید در محورهای مواصلاتی شهرستان به ویژه در محور مهاباد به بوکان و مهاباد به سردشت و مهاباد به پیرانشهر و کاهش دید افقی توصیه می شود از مسیرهای جایگزنی(مهاباد،میاندوآب،بوکان) و (مهاباد،نقده،پیرانشهر) استفاده کنند.
خادمی با بیان اینکه تاکنون هیچ کدام از راه های روستایی مهاباد تاکنون مسدود نشده است، بیان کرد: از زمان آغاز بارش برف ۹ اکیپ راهداری در مسیرهای بین‌شهری به ویژه گردنه های برفگیر استقرار پیدا کرده و اقدام به نمک پاشی و برف روبی محورهای مواصلاتی می کنند.
وی تاکید کرد: با توجه به کاهش دید افقی، تداوم بارش برف و کاهش دما در محورهای مواصلاتی به ویژه گردنه‌ها، رانندگان از تردد غیرضروری خودداری کرده و نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل و سپس اقدام به مسافرت کنند.
وی از رانندگان خواست قبل از سفر در این فصل از وضعیت جاده‌ها با شماره تلفن‌های ۴۲۲۲۴۵۰۰، ۴۲۲۲۲۳۶۰۰ و ۲-۴۲۲۲۴۵۰۱ آگاهی پیدا کنند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today