نماد آخرین خبر

پای امیکرون به ۳ شهرستان اردبیل باز شد

منبع
ايلنا
بروزرسانی
پای امیکرون به ۳ شهرستان اردبیل باز شد

ایلنا/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: تاکنون سویه جدید بیماری کرونا موسوم به امیکرون در سه شهرستان اردبیل، مشگین‌شهر و بیله سوار مشاهده شده است.

علی محمدیان اِردی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل درباره آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل گفت: تاکنون سویه جدید بیماری کرونا موسوم به امیکرون در سه شهرستان اردبیل، مشگین‌شهر و بیله سوار مشاهده شده که رعایت پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون مهم‌ترین راه پیشگیری از این سویه جدید است.
وی افزود: در شبانه روز گذشته ۱۸ بیمار جدید کرونایی در سطح استان شناسایی و بستری شده اند و متاسفانه در مدت یادشده یک مورد فوتی ناشی از کرونا در سطح استان گزارش شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از ترخیص ۱۴ بیمار در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر ۸۷ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد وضعیت ۲۰ بیمار وخیم گزارش شده است.
محمدیان اِردی افزود: در حال حاضر غیر از شهرستان پارس آباد که در وضعیت زرد قرار دارد مابقی شهرستان های استان در وضعیت آبی می باشند.
وی درباره آخرین آمار واکسیناسیون نیز بیان کرد: از آغاز واکسیناسیون در استان تاکنون ۹۱۲ هزار و ۳۰۸ دز واکسن در نوبت اول، ۷۹۷ هزار و ۶۴۸ دز در نوبت دوم و ۱۵۹ هزار و ۵۶۹ دز در نوبت سوم تزریق شده که مجموع واکسن های تزریقی در نوبت های سه‌گانه به یک میلیون و ۸۶۹ هزار و ۵۲۵ دز رسیده است.

 

 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today