نماد آخرین خبر

تندباد و کولاک شدید در مرکز و جنوب استان اردبیل

منبع
فارس
بروزرسانی
تندباد و کولاک شدید در مرکز و جنوب استان اردبیل

فارس/ با اتمام بارش برف در برخی مناطق استان اردبیل، پدیده غالب در این مناطق، تندباد، کولاک و سرمای شدید است.

بارش برف زمستانی در روزهای پایانی ماه اول از فصل زمستان، مناطق زیادی از استان اردبیل را سفیدپوش کرد. اما از صبح امروز پدیده جوی قالب در استان اردبیل، تندباد، کولاک در محورهای مواصلاتی مرکز و جنوب استان و سرمای شدید است.

براساس اعلام سازمان هواشناسی استان اردبیل، بیشترین میزان بارش برف در سطح استان، با ۲۴ سانتی‌متر در شهرستان خلخال ثبت شده و در شهرستان‌های نیر، سرعین و فرودگاه اردبیل نیز میزان بارش‌ها به ترتیب ۲۲، ۲۱ و ۱۷ سانتی‌متر بوده است.

بر این اساس، سرعت وزش باد در شهرهای سرعین و فیروزآباد کوثر حتی به ۷۹کیلومتر بر ساعت نیز رسیده و باعث ایجاد کولاک و کاهش دید افقی شده است.
دمای تمامی مناطق استان اردبیل زیر صفر بوده و حتی در برخی مناطق مانند فرودگاه اردبیل و شهر اردبیل دمای هوا عدد منفی ۱۵ را نشان می‌دهد.

براساس هشدار سطح نارنجی شماره ۳۹ صادر شده از سازمان هواشناسی استان اردبیل، فعالیت سامانه بارشی و سرد از عصر امروز(شنبه ۲۵دی) تا ظهر سه‌شنبه(۲۸ دی) افزایش یافته و باعث کاهش دید افقی و اختلال در تردد جاده‌ای استان و به‌ویژه در مناطق کوهستانی خواهد شد.
بر این اساس، مجهز نمودن وسایط نقلیه به تجهیزات زمستانی به‌ویژه زنجیر چرخ، آمادگی راهداری و شهرداری‌ها، صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی، تنظیم دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها و اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی از جمله مواردی است که باید رعایت شود.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today