نماد آخرین خبر

برف سنگین راه بیش از ۱۰۰ روستای خلخال را بست

منبع
ايرنا
بروزرسانی
برف سنگین راه بیش از ۱۰۰ روستای خلخال را بست

ایرنا/ رئیس اداره راهداری و حمل نقل جاده‌ای خلخال گفت: به علت بارش برف سنگین و کولاک شدید راه ارتباطی بیش از ۱۰۰ روستای این شهرستان مسدود شده است.

معروف خسروی، رئیس اداره راهداری و حمل نقل جاده‌ای خلخال اظهار کرد: بارش برف که از اوایل بامداد روز گذشته در مناطق مختلف خلخال آغاز شده هم اکنون نیز ادامه دارد و ارتفاع برف در برخی از راه‌های کوهستانی منطقه به بیش از ۵۰ سانتی ‌متر رسیده است.
وی ادامه داد: شدت کولاک برف عملیات بازگشایی و برف‌روبی راه های مسدود شده از برف روستایی این شهرستان را با مشکل مواجه کرده و تا آرام شدن هوا، امکان بازگشایی راه برخی از روستاهای واقع در مناطق مرتفع امکان پذیر نخواهد بود.
رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خلخال از کمک و امداد رسانی به سرنشینان خودروهای زمین گیر شده در برف و کولاک جاده خلخال به اسالم در شب گذشته و پیش از ظهر امروز خبر داد و بیان کرد: تاکنون هیچ گونه حادثه ناشی از توقف و گرفتاری مسافران گزارش نشده است.
وی با اشاره به ادامه بارندگی برف و تشدید کولاک در طول اظهار کرد: از مردم درخواست می‌کنیم تا با توجه به هشدارهای هواشناسی و تداوم بارش برف تا اواسط هفته جاری، تجهیزات زمستانی را هنگام رانندگی به همراه داشته و از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.
رئیس اداره هواشناسی خلخال نیز گفت: تاکنون ۲۴ میلیمتر برف ذوب شده و ۳۲ سانتیمتر برف در شهر خلخال باریده است که میزان بارندگی برف در مناطق کوهستانی بیش از ۲ برابر برف سطح این شهر گزارش می شود.
غلامرضا گلمرادی اظهار کرد: دمای هوای امروز خلخال نسبت به صبح روز گذشته پنج درجه کاهش یافته و هم اکنون دمای هوای خلخال ۶ درجه زیر صفر و رطوبت هوا ۷۶ درصد توام با بارش برف است.
رئیس اداره هواشناسی خلخال گفت: با قطع بارندگی برف و صاف شدن آسمان منطقه شاهد کاهش قابل توجه دمای هوا خواهیم بود و سرمای هوا تا منفی ۱۲ درجه رسیده و پدیده یخبندان در منطقه حاکم خواهد شد.


 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today