نماد آخرین خبر

قیمت مرغ در استان گیلان تا شب عید افزایش نمی‌یابد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
قیمت مرغ در استان گیلان تا شب عید افزایش نمی‌یابد

ایسنا/ رییس اتحادیه مرغداران گیلان با بیان اینکه قیمت مرغ استان تا شب عید افزایش نخواهد یافت گفت: مردم به شایعات در مورد سلامت نبودن مرغ اصلا توجه نکنند.

فرهاد گیاهی رییس اتحادیه مرغداران گیلان با بیان اینکه تولید و ذخیره مرغ در گیلان به انداره کافی در حال انجام است، اظهار کرد: از این بابت هیچ نگرانی وجود ندارد و نظارت کامل صورت گرفته است. فراوانی خوبی در بازار و ذخیره سازی داریم.
وی با اشاره به اینکه گیلان از قطب های تولید مرغ در کشور است و دارای مرغ مازاد نیز است، ادامه داد: روزانه ۶۰۰ تن مرغ در استان تولید می شود که ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن آن در استان مصرف می شود و مابقی به دیگر استان ها می رود.

پیش بینی صادرات مرغ به عراق و افغانستان
وی با بیان اینکه گیلان هشت کشتارگاه مرغ دارد، گفت: حتی تمهیداتی اندیشیده شده است که مرغ گیلان از تهران به کشورهای دیگر از جمله عراق و افغانستان صادر شود.
رییس اتحادیه مرغداران گیلان خاطرنشان کرد: همچنین مرغ مازاد بازار به قدر کافی توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری شده تا در زمان لازم برای کنترل قیمت به بازار عرضه شود.
گیاهی با بیان اینکه در ایام پایانی سال افزایش قیمت مرغ نخواهیم داشت، تصریح کرد: ذخایر مرغ در وضعیت مناسبی قرار دارد و با نزدیک شدن به ایام سال نو، بازرسی ها دو برابر خواهد شد.
وی افزود: نظارت مناسبی بر بازار مرغ خواهیم داشت و هیچ کمبودی نداریم و با هر گونه اقدام واسطه گری و دلالی برخورد می شود.

رویای دلالان بازار مرغ کابوس شد  
رییس اتحادیه مرغداران گیلان اضافه کرد: البته با تمهیداتی که اندیشیده شده رویای دلالان و سودجویان بازار مرغ کابوس شده و از مردم هم درخواست می کنیم هر گونه تخلفی را در بازار مرغ می بینند به ما  گزارش کنند.
وی با اشاره به این که به اندازه کافی ذخایر راهبردی وجود دارد و مشکلی در تنظیم بازار مرغ نداریم، خاطرنشان کرد: با این عرضه قطعا تنظیم بازار به بهترین نحو انجام خواهد شد.
گیاهی افزود: قیمت مصوب در بازار ۳۱ هزار تومان است و حتی در بازارهای گیلان کمتر از قیمت مصوب نیز فروخته می شود.

کاهش میزان خرید مرغ در گیلان به دلیل کاهش قدرت خرید مردم   
وی در ادامه با اشاره به اینکه  قدرت خرید مردم کاهش یافته است، گفت: به همین دلیل شاهد کاهش مصرف و خرید مرغ هستیم و نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد میزان خرید مرغ در استان کاهش پیدا کرده است.
رییس اتحادیه مرغداران گیلان در خصوص شایعه وجود هورمون های بیش از حد در زمان تولید مرغ بیان کرد: برای جلب توجه بیشتر عده ای سود جو اقدام به انتشار چنین شایعه هایی می کنند که اصلا پایه علمی ندارند و علاوه بر این حتی اگر یک مورد هم چنین موردی مشاده شود توسط ناظرین و کارشناسان مربوطه در همان کشتارگاه شناسایی و از چرخه مصرف خارج می شود.

مردم به شایعات در مورد سلامت نبودن مرغ اصلا توجه نکنند
وی گفت: مردم به چنین شایعه های بی اساسی اصلا توجه نکنند زیرا حفظ سلامت مردم برای تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مرغ در اولویت های کاری قرار دارد.


آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today