نماد آخرین خبر

آغاز بهسازی خطوط ریلی پرتردد بلاک بهرام-بافق

منبع
ايسنا
بروزرسانی
آغاز بهسازی خطوط ریلی پرتردد بلاک بهرام-بافق

ایسنا/ به منظور ارتقای ایمنی، افزایش سرعت قطارها و کاهش هزینه تعمیر و نگهداری خطوط، عملیات بهسازی بلاک بهرام - بافق آغاز شد.

رحمت رحمت نژاد، مدیرکل راه آهن یزد اعلام کرد: در راستای ارتقای ایمنی، افزایش سرعت سیر قطارها، افزایش بهره وری، کاهش هزینه تعمیر و نگهداری خطوط و به حداقل رساندن استهلاک واگن‌ها، تعویض تراورس‌های فرسوده با توجه به ترافیک سنگین قطارها در این محور، عملیات بهسازی بلاک بهرام - بافق آغاز شد.
وی افزود: طول بلاک مذکور ۱۷ کیلومتر است که طی سال‌های گذشته مقداری از آن مورد بهسازی قرار گرفته بود که عملیات تکمیلی آن با حمایت مدیران ستادی و همت و تلاش همکاران این اداره کل درحال انجام است.
رحمت‌نژاد خاطرنشان کرد: طرح بهسازی بلاک ذکر شده به صورت مکانیزه و بوسیله دستگاه سرند صورت می‌گیرد که شامل تخلیه بالاست آلوده از خطوط، تعویض تراورس های فرسوده و همچنین ادوات ریلی مستهلک است.
وی متذکر شد: محور یزد - بافق یکی از پر ترافیک ترین محورهای ریلی این اداره کل است که محل تلاقی کریدور شرق - غرب نیز محسوب شده و روزانه بالغ بر ۳۰ رام قطار مسافری و باری در این محور تردد می‌کند.
مدیرکل راه آهن یزد در پایان افزود: محموله‌هایی که از معادن «سنگ آهن مرکزی ایران (چغارت)» و «بیشه در» به وسیله ناوگان ریلی بارگیری می شود، از محور مذکور به مقصد کارخانجات فولاد و ذوب آهن اصفهان ارسال می‌شود.


آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today