نماد آخرین خبر

شب‌ها بیشتر تصادف می‌شود

منبع
فارس
بروزرسانی
شب‌ها بیشتر تصادف می‌شود

فارس/ رئیس پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: شب‌ها معمولا تعداد خودروهایی که تردد می‌کنند کمتر از خودروهایی است که در روز در حال حرکت هستند؛ ولی درصد تصادفات رخ‌داده در شب بیش‌تر از روز است.

مهدی خمر، رئیس پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان با بیان اینکه رانندگی در شب با رانندگی در روز متفاوت است، اظهار کرد: در شب معمولاً تعداد خودروهایی که تردد می‌کنند کمتر از خودروهایی است که در روز در حال حرکت هستند ولی درصد تصادفات رخ داده در شب بیش‌تر از روز است. 
وی با اشاره به اینکه رانندگی در شب به مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد، افزود: مهم‌ترین اصول رانندگی در شب، دیدن و دیده شدن است. 
رئیس پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تشخیص فاصله وسایل نقلیه و سرعت آنها 2 عامل اساسی برای جلوگیری از تصادفات وسایل نقلیه است که این امر شب‌ها به دلایل مختلف به خوبی صورت نمی‌گیرد. 
این مقام انتظامی ادامه داد: هنگام رانندگی در شب حوزه دید راننده منحصر به محدوده‌ای است که به وسیله نور چراغ‌های وسیله نقلیه روشن شده است. 
خمر گفت: مهم ترین علل وقوع تصادفات در شب، تاریکی هوا و محدود شدن دید راننده، استفاده از نور بالای چراغ‌ها و خستگی و خواب آلودگی است. 
وی در مورد تاریکی هوا و محدود شدن دید راننده اظهار کرد: دیدن وسایل نقلیه و عابرانی که از نقطه خارج از مخروط دید وارد می‌شوند بسیار دشوار است و زمان عکس‌العمل در این شرایط، کفایت لازم را برای جلوگیری از وقوع تصادف یا حادثه ندارد. 
رئیس پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان اضافه کرد: هنگامی که خودرو روبه‌رویی از نور بالا استفاده می‌کند قدرت دید راننده مقابل به شدت کاهش می‌یابد و در نتیجه قادر به تشخیص وضعیت مقابل خود نیست که این امر باعث انحراف وی از مسیر اصلی و وقوع تصادف می‌شود. 
وی خاطرنشان کرد: راننده در زمان خستگی و خواب آلودگی به تدریج حساسیت و دقت خود را از دست می‌دهد و نمی‌تواند هنگام روبه‌رویی با موانع و خطرات، واکنش صحیحی از خود نشان دهد و در نتیجه حادثه به وجود می‌آید.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today