نماد آخرین خبر

برگزاری گسترده‌ترین رزمایش ترکیبی نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور

منبع
آخرين خبر
بروزرسانی
برگزاری گسترده‌ترین رزمایش ترکیبی نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور

آخرین خبر/ با اجرای مراحل گوناگون بزرگ‌ترین رزمایش مشترک و ترکیبی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با عنوان مقدس «محمد رسول الله(ص)»، یکی از بزرگ‌ترین صحنه‌های تمرینات عملیاتی این نیرو در منطقه جنوب شرق کشور برگزار شد.

رزمایش «محمد رسول الله(ص)» با محوریت جغرافیایی و عملیاتی قرارگاه قدس در استان سیستان و بلوچستان به صورت ترکیبی در 2 فاز بزرگ رزمی - نظامی و مردم یاری - غیرنظامی برگزار شد.
در رزمایش محمد رسول الله(ص) یگان های گوناگون عملیاتی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه اعم از موشکی، توپخانه، پهپادی، بالگردی، زرهی، تخریب و انفجارات، نیروهای مخصوص و واحدهای تخصصی- رزمی قرارگاه قدس، شرایط شبیه سازی شده درگیری ها و عملیات های واقعی را با موفقیت کامل اجرا کردند.
در فاز رزمی و نظامی این رزمایش تاکتیک های ترکیبی یگان های موشکی، ادوات و زرهی، توپخانه، پهپاد، بالگردهای تهاجمی و نیروهای پیاده و تکاور با همراهی جنگال و بهداری رزم با تمرکز بر عملیات هجومی و دفاع مستحکم به مرحله اجرا در آمد.
یکی از ویژگی های مهم و اجرایی رزمایش اخیر محمد رسول الله صلی الله علیه و آله وسلّم قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه که با مشارکت نیروهای مردمی و بسیج، نیروی انتظامی و مرزبانی همراه بود، تمرکز بر مشارکت مردمی در تامین امنیت پایدار و مردمی کردن امنیت بود.
فرماندهان و بازرسان قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) و ستاد کل سپاه، سردار علی شادمانی، معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا، سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار محمد کرمی، فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق و جمعی از فرماندهان و مسئولین نیروی زمینی سپاه در مراحل مختلف رزمایش و مقامات استانی و محلی، سران طوایف مختلف، معتمدین تشیع و تسنن منطقه در مرحله نهایی اجرای این رزمایش حضور داشتند.
در جریان این نمایش اقتدار مردمی برای مقابله با تهدیدات تروریستی و اقدامات شرارت آمیز گروهک های نیابتی دشمن، سران طوایف گوناگون استان سیستان و بلوچستان ضمن دیدار و گفتگوی صمیمی با سردار پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه، مراتب سپاس و تقدیر مردم استان از اقدامات نیروی زمینی در حوزه امنیت مردم و فعالیت های عمرانی، خدماتی و فرهنگی را اعلام کردند.


خبرنگار: الهام امام داد علی آبادی

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today