نماد آخرین خبر

هفت‌تپه به دوران طلایی باز می‌گردد؛ تکذیب واگذاری به شستا

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
هفت‌تپه به دوران طلایی باز می‌گردد؛ تکذیب واگذاری به شستا

باشگاه خبرنگاران/ رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به همراه اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و جمعی از مسئولین، از کشت و صنعت هفت‌تپه بازدید کرد و در جریان آخرین روند بازسازی این شرکت پس از واگذاری، قرار گرفت.

در  این بازدید، مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گزارشی از اقدامات انجام شده به منظور بازگشت هفت‌تپه به ریل تولید ارائه داد و خواستار استمرار حمایت‌ها و کمک‌های سران قوا برای رونق تولید در این شرکت شد.
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در این بازدید گفت: امروز با نقش‌آفرینی و همدلی کارگران، نفسی تازه در کالبد هفت‌تپه دمیده شده و با احیای اراضی نیشکر و اورهال کارخانه شکر، هفت‌تپه مهیای بازگشت به دوران طلایی است.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با قدردانی از ثبات ایجاد شده در این شرکت، گفت: با تغییرات صورت گرفته آرامش در کارخانه نیشکر هفت‌تپه برقرار شده و کارگران مشغول کار و تولید هستند.
اسماعیلی ضمن دیدار و گفت‌وگو با کارگران، بر پیگیری مطالبات و خواسته‌های آن‌ها تاکید کرد.
در این دیدار، کارگران هفت‌تپه از پرداخت مطالبات معوقه، بروز شدن حقوق‌ها و توجه به امور رفاهی ابراز رضایت کردند و خواستار حمایت کمیسیون اجتماعی مجلس از مدیریت شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی و واگذاری کامل هفت‌تپه به این شرکت شدند.
نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی نیز شایعه واگذاری هفت‌تپه به شستا را تکذیب کرد و گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اجازه نمی‌دهد هفت‌تپه، که اکنون به آرامش رسیده، به شستا واگذار شود.
کعب عمیر گفت: توسعه نیشکر از زمان قبول مسئولیت هفت‌تپه، عملکرد قابل قبولی داشته و توانسته است آرامش و ثبات کار و تولید را در این شرکت نیشکری حاکم کند.
به گفته این مقام مسئول کمیسیون اجتماعی مجلس در تلاش است تا موضوع هفت‌تپه و ادامه روند فعالیت آن زیر نظر شرکت توسعه نیشکر را در نشست سران قوا مطرح تا نگرانی کارکنان این مجموعه مبنی بر واگذاری هفت‌تپه به شرکت شستا برطرف شود.
باواگذاری هفت‌تپه به هفت‌طرح توسعه نیشکر از ۱۸ مهرماه امسال، نه تنها حقوق‌های معوقه کارگران پرداخت شده بلکه حقوق‌ها به روز و کارگران زیر پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفتند و این شرکت پس از یک دوره اعتراضات طولانی، به چرخه تولید بازگشت.
بازگشت شرکت هفت‌تپه به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بارقه امید را در کارگران ایجاد کرده و در حال حاضر در کنار فعالیت صنایع پایین دستی، عملیات اورهال و بازسازی کارخانه شکر نیز به اتمام رسیده و این شرکت همزمان با برداشت نیشکر، آماده تولید شکر است.


 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today