نماد آخرین خبر

پیشرفت ۲۰ درصدی طرح اقدام ملی در بجنورد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
پیشرفت ۲۰ درصدی طرح اقدام ملی در بجنورد

ایرنا/ مجری طرح اقدام ملی مسکن شهرستان بجنورد گفت: این طرح که در قالب ساخت یکهزار و ۳۴۰ واحدی در دست اجراست هم اکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

حبیب علی نژاد، مجری طرح اقدام ملی مسکن شهرستان بجنورد اظهار کرد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به‌عنوان مجری طرح اقدام ملی مسکن شهرستان بجنورد فعالیت احداث یک هزار و ۳۴۰ واحد مسکونی از بهمن ماه ۱۳۹۹ آغاز شده و بر اساس تفاهم نامه این واحدها باید در شهریورماه ۱۴۰۱ تحویل متقاضیان شود.
وی تصریح کرد: نبود حمایت های دولت از این طرح روند احداث را با کندی مواجه کرد و بر اساس برآوردها تنها ۴۰۰ واحد مسکونی از این طرح در نیمه نخست سال آتی واگذار می شود.
مجری طرح اقدام ملی مسکن شهرستان بجنورد گفت: در حال حاضر مرحله اسکلت ۸۰ واحد مسکونی، پارکینگ ۱۲۰ واحد مسکونی، فونداسیون ۵۴۰ واحد و خاکبرداری یک هزار و ۱۲۰ واحد مسکونی در این طرح اتمام یافته است.
علی نژاد بیان کرد: یک و نیم هکتار از این طرح شامل ۱۱ بلوک ۲۲۰ واحدی نیز به دلیل مشکلات تملک و کاربری زمین دچار مشکل است که تاکنون ساخت‌وساز در این مساحت اجرا نشده است.
وی در مورد مشکلات و دلایل کندی روند اجرای این طرح ها نیز اظهار کرد: متاسفانه دولت گذشته در تامین آب این طرح همکاری لازم را نداشته و آب مورد نیاز برای ساخت بتن از چاه‌های غیرمجاز و تانکر تامین می شود.
مجری طرح اقدام ملی مسکن شهرستان بجنورد افزود: محدوده این شهرک در موقعیتی قرار دارد که در آینده با مشکل تامین آب و زیرساخت های فاضلاب و جاده مواجه خواهد بود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today