فارس/ براساس گزارش سازمان هواشناسی، هوایی سرد در شب و روزهای استان اردبیل حاکم خواهد بود به‌طوری‌که بامداد امروز دمای فرودگاه اردبیل به منفی ۲۲درجه زیر صفر رسید.

براساس اعلام سازمان هواشناسی استان اردبیل، دمای هوا در تمام مناطق استان اردبیل به زیر صفر رسید و مردم استان شبی بسیار سرد را تجربه کردند.
بر این اساس، فرودگاه اردبیل با منفی ۲۲درجه، فیروزآباد و خلخال با منفی ۱۸درجه، اردبیل و سرعین با منفی ۱۵درجه، نیر با منفی ۱۴درجه، نمین با منفی ۱۲درجه، مشگین شهر با منفی ۱۱درجه، پارس آباد با منفی ۶درجه و گرمی با منفی ۲درجه، شبی سرد را برای اهالی استان رقم زدند.
بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد جوی نسبتا پایدار تا روز سه شنبه(۵ بهمن) در غالب مناطق استان حاکم خواهد بود و آسمان در طی این مدت صاف تا نیمه ابری توام با هوای سرد زمستانه و وزش باد جنوبی پیش بینی می‌شود.
با توجه به وزش باد جنوبی(گاهی تند) که طی روزهای یکشنبه و دوشنبه(۳ و ۴ بهمن) تشدید می‌شود، در نواحی برف‌گیر استان رخداد کولاک برف و لغزندگی جاده‌ها و وقوع بهمن دور از انتظار نخواهد بود.
تا روز یکشنبه در غالب نواحی مرکزی و جنوبی استان یخبندان در بیشتر ساعات شبانه روز تداوم می‌یابد اما از روز دوشنبه بیشینه دما در نواحی مرکزی استان به بالای صفر درجه نیز خواهد رسید.
گفتنی است؛ با توجه به استقرار یخبندان قابل ملاحظه در اکثر نواحی استان طی ساعات شبانه و صبحگاهی، مدیریت مصرف حامل‌های انرژی به‌ویژه گاز، حفاظت از یخ‌زدگی کنتورهای آب و حفاظت از تجهیزات سیستم‌های آبیاری تحت فشار به هم استانی محترم توصیه می‌شود. 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today