باشگاه خبرنگاران/ سرپرست هیات کشتی خوزستان گفت: چهل و دومین دوره مسابقات بین المللی کشتی فرنگی جام تختی در اسفندماه امسال در اهواز برگزار خواهد شد.

رمضان جمالپور، سرپرست هیات کشتی خوزستان در این باره اظهار کرد: این مسابقات با حضور بیش از ۱۵۰ کشتی گیر برگزار می‌شود که رقابت‌های جام تختی از اعتبار بالایی نزد جامعه کشتی جهان برخوردار است.
رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی بعد از گذشت ۳ سال بار دیگر در خوزستان برگزار می‌شود.
خوزستان قطب کشتی فرنگی کشور محسوب می‌شود و از گذشته تاکنون کشتی گیران بسیاری به تیم‌های ملی کشتی فرنگی معرفی کرده است.
در مسابقات انتخابی جام تختی که چندی پیش در تهران برگزار شد کشتی گیران خوزستان بار دیگر درخشان ظاهر شده و ۱۰ مدال رنگارنگ کسب کردند.
جمالپور در خصوص پیکار‌های جام تختی افزود: زمان برگزاری مسابقات احتمالا هفتم تا دهم اسفندماه خواهد بود.
به گفته او هنوز تعداد کشور‌های خارجی شرکت کننده مشخص نیست، ولی کشتی گیران ۳ یا ۴ کشور خارجی در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت.
سرپرست هیات کشتی خوزستان اظهار کرد: با توجه به اینکه میزبانی مسابقات را برعهده داریم به دنبال آن هستیم که تعداد کشتی گیر بیشتری از خوزستان در این مسابقات حضور داشته باشد همچنین احتمال دارد یک تیم از خوزستان در این پیکار‌ها شرکت کند.
پیش از این مسابقات جام تختی در ماهشهر و اندیمشک برگزار شده بود، اما طبق گفته‌های جمال پور «امسال به خاطر اینکه بازتاب بهتری از مسابقات داشته باشیم بنا شد مسابقات را در اهواز برگزار کنیم.»
این مقام مسئول سالن‌های ورزشی سازمان آب و برق و شرکت نفت را برای برگزاری این رویداد‌ها مدنظر دانست و شرایط سالن آب و برق را به دلیل داشتن سالن گرم، رستوران و هتل بهتر ارزیابی کرد.
جمالپور هزینه برآورد شده برای این مسابقات را ۱۳ میلیارد ریال عنوان کرد.
او گفت: برای اسکان ورزشکاران هتل مجموعه آب و برق در نظر گرفته شده و با چند هتل دیگر هم صحبت شده همچنین برای تامین هزینه‌ها با چند تامین کننده هماهنگی شده است ضمن اینکه فدراسیون کشتی نیز برای میزبانی این مسابقات به خوزستان کمک می‌کند.


آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today