ایرنا/ مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: دهدز با ۵.۸ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر استان شد.

محمد سبزه‌زاری، مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به آخرین وضعیت آب و هوای استان اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته آغاجاری به ۱۷.۱ درجه سانتیگراد و دهدز با دمای منفی ۵.۸ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان گزارش شده‌اند.
وی حداکثر و حداقل دمای اهواز در ۲۴ ساعت گذشته را به ترتیب ۱۶.۲ و ۲.۷ درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: در بررسی آخرین تصاویر ماهواره‌ای و داده‌های هواشناسی تاثیر توده گرد و خاک عراقی بصورت افزایش آلاینده‌ها و کاهش دید افقی در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی مشاهده می‌شود که انتظار داریم به تدریج با فروکش کردن گردوخاک، وضعیت بهبود یابد.
مدیرکل هواشناسی خوزستان خاطر نشان کرد : تا اواسط وقت امروز موج بارشی سبب بارش برف و باران و رعدوبرق در مناطق شمال، شمال شرق و شرق خواهد شد.
وی ادامه داد: بارش در ارتفاعات استان عمدتا بهصورت برف است و تا اواخر وقت امروز وزش باد در اغلب نقاط استان متوسط خواهد بود.
سبزه زاری تصریح کرد: بدلیل ریزش هوای سرد تا ۲ روز آینده رخداد دماهای زیر صفر و یخ زدگی سطح زمین بویژه در مناطق شمالی، شرقی و ارتفاعات استان مورد انتظار است همچنین شمال خلیج فارس نیز تا اواخر وقت شنبه مواج پیش بینی می‌شود.


  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today