ایرنا/ مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: از آغاز برداشت خیار گلخانه‌ای تا کنون افزون‌ بر 7000 تن محصول برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

مجید فیاضی، مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان اظهار کرد: امسال کشاورزان ایرانشهری بیش‌از ۵٣ هکتار از اراضی خود را به کشت خیار گلخانه‌ای اختصاص داده‌اند. 
وی با اشاره به افزایش تولید خیار در گلخانه‌ها نسبت به فضای باز افزود: از هر متر مربع گلخانه‌ به طور میانگین بین ٢۵ تا ٣٠ کیلوگرم محصول خیار برداشت شده و این در حالی است که در فضای باز در هر متر مربع فقط بین 5 تا 7 کیلوگرم خیار برداشت می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: کشت محصولات کشاورزی در محیط گلخانه که همه مراحل رشد گیاه تحت کنترل کامل است باعث افزایش ۱۰ تا ۱۲ برابری عملکرد نیز خواهد شد.
وی بیان کرد: شیوه کشت گلخانه‌ای یکی از روش‌های نوین در عرصه کشاورزی محسوب می‌شود که علاوه‌بر کاهش چشمگیر مصرف آب، افزایش برداشت نیز در این روش به مراتب بیشتر از شیوه‌های دیگر خواهد بود.
فیاضی با بیان اینکه بیش‌ از ۵٠٠ نفر در کار کاشت و برداشت خیار گلخانه‌ای در ایرانشهر مشغول بکار هستند افزود: کشت محصولات گلخانه‌ای راهی برای رسیدن به رونق تولید و حفظ منابع آب است.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today