خانه ملت/ نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی خواهان سفر رئیس جمهور به استان خراسان شمالی شد.

علی جدی، نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز( یکشنبه 3 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: آقای رئیس جمهور مردم خراسان شمالی منتظر سفر شما به این استان هستند.
وی ادامه داد: وزیر جهادکشاورزی، وضعیت نهاده های دامی در استان خراسان شمالی نامناسب است، وام هایی داده شده است اما عملا نهاده ای نیست که بتوان تهیه کرد. از سوی دیگر قیمت دام زنده سبک و سنگین بسیار پایین بوده و این ظلم به دامدار است.
جدی گفت: در سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی در سال 91 مصوباتی صورت گرفت که هنوز از سوی سازمان برنامه و بودجه تامین اعتبار نشده است از میرکاظمی می خواهیم هر چه زودتر اعتباراتی برای اجرایی شدن این مصوبات در نظر بگیرند، یکی از مصوبات این سفر ایجاد گاوداری شیری است که سازمان بنیاد مستضعفان متولی آن به شمار می رود چندین بار این موضوع را پیگیری کرده ام اما به نتیجه نرسیده است.
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خط ریلی مشهد ـ گرگان، گفت: طبق برنامه توسعه پنجم و ششم باید مراکز استان به شبکه ریلی متصل شوند اما همچنان کارهای این امر در استان خراسان شمالی صورت نمی گیرد.
وی با اشاره به تاکید رئیس جمهور به ایجاد بازارچه های مرزی، بیان کرد: وزرای کشور و خارجه باید نسبت به ایجاد و فعال‌سازی بازارچه مرزی با ترکمنستان اقدام کنید هنوز این بازارچه بلاتکلیف مانده است، در ضمن زنجیره فولاد به دلیل کمبود آهن با تعطیلی روبه‌رو است که بخش خصوصی از این امر متضرر می شود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today