خبرآنلاین/ شهردار کرج با اشاره به ضرورت توجه به احیای بافت‌های فرسوده و ترغیب ساکنان این محلات به تحقق این مهم، اعلام کرد که صدور پروانه در بافت‌های فرسوده تا ۹۰ درصد رایگان شده است.

«مصطفی سعیدی سیرائی» شهردار کرج در آیین کلنگ‌زنی پروژه ۷۴ واحدی مسکونی، الگوی محرک توسعه بلوار نمازی‌خواه، که با حضور «محمد آئینی»، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار شد، از اقدامات مجموعه مدیریت شهری کرج در خصوص احیای بافت‌های فرسوده سخن گفت.
وی با اشاره به اینکه شهرداری کرج در این خصوص اقدامات مطلوبی را پیش‌بینی کرده است، احداث ساختمان ۷۴ واحدی در حوزه بازآفرینی بافت‌های فرسوده را ازجمله این اقدامات برشمرد و افزود: این ساختمان با کاربری مسکونی تجاری، در ۹ طبقه احداث می‌شود.
شهردار کرج بیان کرد: شش طبقه از این ساختمان که شامل ۷۰ واحد می‌شود به‌صورت مسکونی پیش‌بینی‌شده است و سه طبقه با چهار واحد تجاری، تعداد طبقات مشاعات ساختمان به شمار می‌رود.
سعیدی سیرائی در ادامه به تصویب مصوبه تخفیف ۹۰ درصدی صدور پروانه برای تجمیع در بافت‌های فرسوده به‌عنوان دیگر اقدام مدیریت شهری اشاره و بیان کرد: علاوه بر ۵۰ درصد تخفیفی که دولت جهت تحقق این مهم در نظر گرفته، شهرداری نیز از سهم خود ۹۰ درصد تخفیف را در این امر لحاظ کرده است.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday