logo

تمدید محدودیت‌هایی کرونایی در استان یزد

منبع
بروزرسانی
تمدید محدودیت‌هایی کرونایی در استان یزد

یزد فردا/ جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا از تمدید محدودیت‌های کرونایی به مدت یک هفته دیگر خبر داد.

علی اکبر عزیزی، جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا در این باره گفت: سیر ابتلا به کرونا در روز‌های اخیر به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی روند نزولی یافته و با تشکر از شهروندان خواستار ادامه این رعایت‌ها هستیم.
وی افزود: با این وجود به دلیل اینکه استان یزد همچنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، محدودیت‌های هفته گذشته تا هفتم اسفندماه ادامه خواهند یافت.
جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار کرد: نمایشگاه ها، رستوران ها، هتل‌ها و مراکز بوم گردی با ظرفیت ۳۰ درصد و رعایت دستورالعمل‌ها و سه دوز واکسن مجاز به فعالیت هستند.
عزیزی از نصب آی کیو کد و دریافت سه دز واکسن به عنوان شرط فعالیت اصناف یاد و ابراز کرد: همه مراسم‌های هنری، مذهبی و تجمعی هم با ظرفیت ۳۰ درصد و تزریق سه دوز واکسن برگزار می‌شود.
وی درباره چگونگی فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها گفت: مدارس ابتدایی و استثنایی و همچنین دانشگاه‌ها تا یک هفته دیگر به صورت غیرحضوری فعالیت می‌کنند، مدارس متوسطه اول و دوم همانند هفته پیش به صورت حضوری دایر خواهند بود و هرگاه بیماری در مدرسه‌ای مشاهده شود، آموزش‌ها به صورت غیرحضوری ادامه می‌یابند.
عزیزی تأکید کرد که با توجه به اینکه برخی از مادران کارمند هستند، مهدکودک‌ها با یک چهارم ظرفیت فعالیت خواهند کرد.
جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا از تداوم طرح شهید سلیمانی خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین به فرمانداران ابلاغ شده تا طرح نهضت واکسیناسیون گسترده به عنوان را با جدیت پیگیری کنند.

 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today