logo

پیش‌ ثبت‌نام یزدی‌ها برای سفر نوروزی به عتبات عالیات آغاز شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
پیش‌ ثبت‌نام یزدی‌ها برای سفر نوروزی به عتبات عالیات آغاز شد

ایرنا/ پیش ثبت نام سفرهای نوروزی شهروندان یزدی به عتبات عالیات در عراق از امروز آغاز شد و تا پایان روز جمعه برابر ششم اسفندماه ادامه دارد.

علی اصغر شریفی زارچی، مدیر دفتر حج و زیارت استان یزد تشریح کرد: پس از اتمام مهلت امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نیست.
وی اظهار کرد: اعزام نوروزی از ۲۴ اسفندماه شروع می شود تا هشتم فروردین ماه سال ۱۴۰۱ شمسی دارد، متقاضیان می توانند با تکمیل فرم مربوطه به نشانی (http://atabat.haj.ir) برای خود و همراهان ثبت‌ نام کنند.
شریفی خاطرنشان کرد: ثبت‌نام اینترنتی برای ایجاد رفاه ،سهولت بیشتر و به منظور ایجاد آمادگی های لازم برای تشرف زایران است و ثبت نام به صورت انفرادی و گروهی(حداقل یک و حداکثر ۱۰ نفر) میسر است .
این مسئول خاطرنشان کرد: افرادی که متقاضی اعزام با هم هستند در یک گروه ثبت نام کنند و مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان(کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت‌نام سایت باید درج شود.
وی بابیان اینکه هرنفر فقط یکبار و در یک گروه می تواند به عنوان سرگروه یا همراه  ثبت‌نام کند، ادامه داد: هر یک از افراد باید کد رهگیری دریافت کنند.
شریفی اضافه کرد: متقاضیان خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابه جایی اسامی گروه خود باشند می توانند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت کنند، در این صورت اطلاعات ثبت نام آنها در گروه قبلی حذف می شود.
به گفته وی، اعزام زائران فقط به صورت هوایی است در صورت اعلام مجوز اعزام زمینی، شرایط متعاقبا اطلاع رسانی می شود.
مدیر حج وزیارت یزد با تاکید براینکه گذرنامه زایر هنگام اعزام باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد افزود: بر اساس مصوبه ستاد مدیریت پیشگیری از ویروس کرونا داشتن کارت واکسیناسیون دارای کدکیو. آر(QR) بهداشتی و نتیجه منفی آزمایش پی.سی.آر(PCR) برای ۷۲ ساعت قبل از پرواز الزامی است.
نخستین گروه زائران یزد بعد از شیوع ویروس کرونا از اوایل اسفندماه ۱۳۹۸، بیست و هفتم آذرماه سال ۱۴۰۰ از فرودگاه یزد به عتبات عالیات اعزام شدند.
 
  
  

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today