logo

آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در استان فارس

منبع
مهر
بروزرسانی
آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در استان فارس

مهر/ طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند و ۱۶۸ بیمار نیز در بخش های «آی سی یو» استان حضور دارند.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۹ هزار و ۱۸۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۵۹۳ هزار و ۱۰۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۶۸۹ هزار و ۱۲۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۰۰ هزار و ۶۴۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۴۰ هزار و ۵۷ مورد تست سریع انجام شده و ۹۲ هزار و ۴۶۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۱۵۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون هزار و ۲۷۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۶۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
در ۲۴ ساعت گذشته هشت مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۶۷۲ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۷۰ هزار و ۳۰۱ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دز، به هفت میلیون و ۷۲۹ هزار و ۹۵۱ دز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۳۷ هزار و ۵۲۱ دز نوبت اول، سه میلیون و ۳۹ هزار و ۶۹۹ دز نوبت دوم و یک میلیون و ۳۵۲ هزار و ۷۳۱ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.

 

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online