نماد آخرین خبر

استاندار کردستان: ۳۰۰ میلیارد تومان برای احداث تصفیه‌خانه آب شرب کامیاران هزینه می‌شود

منبع
تسنيم
بروزرسانی
استاندار کردستان: ۳۰۰ میلیارد تومان برای احداث تصفیه‌خانه آب شرب کامیاران هزینه می‌شود

تسنیم/ استاندار کردستان گفت: برای احداث تصفیه‌خانه آب شرب کامیاران ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه و جمعیت ۷۰ هزار نفری را تحت پوشش قرار خواهد داد.

اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان صبح امروز در سفر به شهرستان کامیاران مورد استقبال فرماندار، امام جمعه و مقامات نظامی و انتظامی و جمعی از مدیران شهرستانی قرار گرفت.
وی ابتدا با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.
استاندار کردستان همچنین در این سفر کلنگ آغاز عملیات اجرایی تصفیه‌خانه آب شرب شهر کامیاران را به زمین زد و اظهار کرد: برای احداث این تصفیه‌خانه 300 میلیارد تومان هزینه و جمعیت 70 هزار نفری را تحت پوشش قرار خواهد داد.
وی با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده، قرار است این پروژه در مدت زمان کمتر از 18 سال به بهره‌برداری برسد، گفت: بنا بر این است تا همه مشکلات پروژه‌های عمرانی اعم از مسائل حقوقی و اعتباری حل نشده باشد، کلنگ‌زنی آنها انجام نخواهد شد.
زارعی‌کوشا با اذعان به اینکه محل احداث این تصفیه‌خانه متعلق به امور آب کرمانشاه است، افزود: بر اساس رایزنی‌های انجام شده با معاون وزیر نیرو مقرر شده که انتقال قطعی این زمین به آب و فاضلاب کردستان در هفته آینده انجام شود و بر همین مبنا امروز عملیات اجرایی این پروژه مهم در شهر کامیاران را آغاز کردیم.
گفتنی است؛ این تصفیه‌خانه در مساحت 8 هکتار، سیستم آن تصفیه متعارف بوده و ظرفیت تصفیه 300 لیتر در ثانیه است.
علیرضا تخت شاهی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان نیز در بازدید استاندار از پروژه‌های شهرستان کامیاران اظهار کرد: سه هزار میلیارد ریال اعتبار برای احداث تصفیه‌خانه آب شرب شهرستان کامیاران در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه این مرکز، نیاز آب شرب 70 هزار نفر جمعیت این شهرستان را تأمین می‌کند، افزود: این تصفیه‌خانه به روش سیستم متعارف طراحی و اجرا شده که 300 لیتر در ثانیه در 2 مدول مشابه هر کدام به ظرفیت 150 لیتر در ثانیه ظرفیت دارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان در خصوص خط انتقال این پروژه خاطر نشان کرد: از مسیر 6 کیلومتری خط انتقال تصفیه‌خانه تاکنون سه کیلومتر و نیم آن بدون هیچ مشکلی انجام شده است.
تخت‌شاهی از حل مشکل آب شرب کامیاران خبر داد و بیان کرد: جمعیت شهر کامیاران 60 هزار نفر است اما این تصفیه‌خانه ظرفیت تامین آب 70 هزار نفر را داشته و در 36 ماه ساخته می‌شود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online