نماد آخرین خبر

خیزش دوبارە کرونا در کردستان

منبع
ايسنا
بروزرسانی
خیزش دوبارە کرونا در کردستان

ایسنا/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 147 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تاکنون در استان خبر داد.

فریدون عبدالملکی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در حال حاضر 304 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: در سنندج 175 نفر،  سقز25 نفر، مریوان 32 نفر، قروه 18 نفر، بیجار 13 نفر، کامیاران 18 نفر، بانه 15نفر، دهگلان 2 نفر، سروآباد 6 نفر بستری هستند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 51 بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
عبدالملکی از مرگ یک بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را یک هزار و 962 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 852 نفر در سنندج، 313 نفر در سقز، 151 نفر در قروه، 105 نفر در کامیاران، 159 نفر در بانه، 92 نفر در دیواندره، 75 نفر در بیجار، 186 نفر در مریوان، 24 نفر در دهگلان و 5 نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.
وی ضمن تأکید بر استفاده از ماسک و اهمیت پوشش همگانی واکسیناسیون جهت کنترل، پیشگیری از بیماری و انتقال آن به دیگران اظهار کرد: در اسرع وقت ترزیق واکسن کرونا را با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون و یا مراکز جامع خدمات سلامت انجام داده و سه نوبت آن را تکمیل کنید.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online