logo

واکنش آیت الله نوری همدانی به هنجارشکنی در جشنواره فیلم فجر

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
واکنش آیت الله نوری همدانی به هنجارشکنی در جشنواره فیلم فجر

باشگاه خبرنگاران/ آیت الله نوری همدانی گفت: نباید به نام جشنواره فیلم فجر شاهد هنجارشکنی و مطرح شدن مسائل خلاف اسلام باشیم.

آیت الله نوری همدانی امروز در دیدار با رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کشور گفت: متاسفانه چند روز قبل شاهد هنجار شکنی‌هایی بودیم که به نام جشن پیروزی انقلاب اسلامی در جشنواره فیلم فجر صورت گرفت و به جای این که از آثار و اهداف انقلاب اسلامی گفته شود مطالبی خلاف شرع در آنجا مطرح شد.
وی افزود: در صورتی که فلسفه انقلاب و هدف امام خمینی(ره) پیاده سازی احکام اسلام ناب محمدی بوده و هست و رهبر معظم انقلاب نیز در پی همین تفکر هستند تا اسلام ناب محمدی در جامعه پیاده شود، نباید به نام جشن پیروزی انقلاب و برگزاری جشنواره فیلم فجر شاهد هنجارشکنی و مطرح شدن مسائل خلاف شرع و خلاف اسلام باشیم.
این مرجع تقلید بیان کرد: مسئولان باید جلوی تکرار این گونه هنجارشکنی‌ها را بگیرند.
آیت نوری همدانی در ادامه ضمن تقدیر از تلاش هنرمندان متعهد در جهت ترویج اسلام و آرمان‌های انقلاب عنوان کرد: هنرمندان ما اکثراً متدین و متعهد به آرمان‌های انقلاب هستند و نباید اشتباه یک فرد را به پای همه نوشت و باید جلوی تکرار این گونه هنجارشکنی‌ها گرفته شود.
وی با بیان اهمیت و جایگاه برجسته عدالت در قوانین اسلامی و کلام اهل بیت(علیهم السلام) گفت: یکی از اصلی‌ترین اهداف بعثت انبیای الهی برقراری عدل و عدالت در جوامع بشری بوده است.
این مرجع تقلید یادآور شد: قوانین و احکام اسلام در راستای برقراری حق و عدالت در میان اقشار مختلف جامعه است که این یکی از امتیازات دین مبین اسلام می‌باشد و به گواه تاریخ، امیرمومنان علی(علیه السلام) برترین اسوه عدالت پیشگان است.
آیت العظمی نوری همدانی با اشاره به نامه حضرت امیر مومنان به مالک اشتر، علم و تقوا را مهترین شاخصه و معیار انتخاب قضات دانست و متذکر شد: در گزینش قضات باید بهترین افراد به جهت تقوا و پاکدامنی و آگاهی به احکام و قوانین اسلام انتخاب شوند چرا که قضات نقش برجسته‌ای در اجرای احکام و قوانین اسلام و برقراری عدالت در جامعه دارند. 
وی با اشاره به لزوم استفاده از علوم و دانش روز برای کشف حقیقت در امور قضایی عنوان کرد: باید در تربیت قضات آگاهی و دانش به علوم و فناوری روز که مرتبط با قضاوت است نیز لحاظ شود تا قضات در کنار خیرخواهی و تقوا بتوانند بر اساس عدالت حکم صادر کنند.
این مرجع تقلید، خستگی ناپذیری و صبر در رسیدگی به پرونده‌های قضایی را مهم دانست و گفت: قضات باید با قاطعیت و خستگی ناپذیری در مقابل هنجار شکنی‌هایی که سبب نارضایتی افکار عمومی می‌شود بایستند تا حقی از مردم ضایع نشود و با قاطعیت در هنگام صدور حکم حق و عدالت را در جامعه حکمفرما و از آرمان‌های اسلام و انقلاب صیانت کنند.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday