logo

هوای تهران پاک شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
هوای تهران پاک شد

ایرنا/ کیفیت هوای پایتخت، امروز(یکشنبه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۴۶ در شرایط پاک است.

همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز بر روی شاخص ۸۸ در شرایط قابل قبول قرار دارد.
در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۰، اُزن با شاخص ۲۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۷ و مونوکسیدکربن با شاخص ۲۱ بود.
ایستگاه دانشگاه شهید بهشتی با شاخص ۶۰، گلبرگ منطقه هشت با شاخص ۶۱ و پونک با شاخص ۶۳ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.
همچنین ایستگاه فرمانداری شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۴۴ شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۳۶ و شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۲۴ و از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.
بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، صبح امروز یکشنبه (۱ اسفندماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و شکل‌گیری ناپایداری جوی طی ساعات گذشته است.
همچنین، تداوم شرایط ناپایدار جوی همراه با وزش باد و بارش باران در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد. با کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا حدودی بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و به‌تبع آن کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.
شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.
از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۲۲۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۳ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۶ روز هوای ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran