logo

پروژه باند دوم محور ایذه به لردگان با ورود قرارگاه خاتم‌الانبیا فعال شد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
پروژه باند دوم محور ایذه به لردگان با ورود قرارگاه خاتم‌الانبیا فعال شد

ایسنا/ معاون فنی و مهندسی هلدینگ تخصصی راه و شهرسازی قرارگاه خاتم‌الانبیا در خصوص ورود قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به پروژه باند دوم محور لردگان به ایذه، گفت: این پروژه بنا به دلایل متعدد در گذشته تعطیل شده بود، اما با ورود قرارگاه خاتم این پروژه فعال شد.

ناصر زارعی، معاون فنی و مهندسی هلدینگ تخصصی راه و شهرسازی قرارگاه خاتم‌الانبیا اظهار کرد: این قرارگاه با تکیه بر توان مهندسی و فنی، پروژه‌های بسیاری را در حوزه‌های مختلف از جمله راه و شهرسازی، بیمارستان، تقاطع‌های شهری، نفت و گاز، صنعت و معدن اجرا کرده است، این اقدامات توسط هلدینگ‌های زیرمجموعه قرارگاه در راستای کمک به دولت و محرومیت‌زدایی انجام می‌شود.
وی افزود: هلدینگ‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا اقدامات قابل توجهی را در کشور انجام داده که احداث بیمارستان‌های متعدد در برخی استان‌های کشور، یکی از خدمات شایان موسسه شهید رجایی از هلدینگ‌های زیرمجموعه این قرارگاه است.
معاون فنی و مهندسی هلدینگ تخصصی راه و شهرسازی قرارگاه خاتم‌الانبیا در خصوص ورود قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به پروژه باند دوم محور لردگان به ایذه، گفت: این پروژه بنا به دلایل متعدد در گذشته تعطیل شده بود، اما با ورود قرارگاه خاتم این پروژه فعال شد و با تزریق نقدینگی سایر تجهیزات نیز در این پروژه برای پیشرفت کار مستقر خواهد شد.
زارعی بیان کرد: موسسه نوین ابنیه در احداث بیمارستان در کشور فعالیت می‌کند و عموما بیمارستان‌هایی که توسط این هلدینگ در کشور احداث می‌شود، زمان اتمام پروژه تقریبا معادل نیمی از زمان سایر پروژه‌های همسان در این حوزه است.
وی با تاکید بر اینکه احداث بیمارستان یک کار هزینه‌بر است، خاطرنشان کرد: بنابراین باید قبل از آغاز یک پروژه عظیم تمامی جوانب سنجیده و منبع اعتباری پایدار در نظر گرفته شود، با اعتبارات دولتی و استانی زمان زیادی برای اجرای پروژه صرف می‌شود.
معاون فنی و مهندسی هلدینگ تخصصی راه و شهرسازی قرارگاه خاتم‌الانبیا با اشاره به اینکه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در حوزه اجرای پروژه‌های تقاطع‌های همسطح، زیرگذر و روگذر شهری نیز با شهرداری‌ها همکاری می‌کند، بیان کرد: باید اولویت‌های شهرکرد مشخص و قبل از آغاز کار باید مطالعات کارشناسی در این حوزه انجام شود.
زارعی عنوان کرد: برای تسریع در انجام پروژه‌های تعریف شده در حوزه تقاطع‌های زیرگذر و روگذر در شهرکرد، مطالعات ترافیک شهر در اختیار هلدینگ مربوط قرار بگیرد، برای اجرای پروژه زیرگذر و روگذر تقاطع معلم آمادگی داریم.
وی در پایان تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا می‌تواند در حوزه روسازی پروژه راه‌آهن سفیددشت- مبارکه به شهرکرد ورود پیدا کند، اما باید در ابتدا اعتبار مورد نیاز آن تامین شود.

کمبود شدید تخت بیمارستانی در کشور
در ادامه جلسه نوری، مسئول موسسه نوین ابنیه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با اشاره به اینکه در بحث احداث بیمارستان نیازمند اخذ مجوز از وزارت بهداشت و درمان هستیم، اظهار کرد: این قرارگاه آمادگی برای احداث بیمارستان در شهر شهرکرد را دارد، اما باید محل اعتبارات آن تعیین شود.
وی بیان کرد: به‌غیر از اعتبارات تهاتر نفت می‌توان از محل اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها، بند ز تهاتر مالیاتی و ارزش افزوده استفاده کرد.
نوری تاکید کرد: کشور ایران از نظر استاندارهای تخت بیمارستانی به نسبت بیمار، بسیار عقب است، این مسئله در ایام شیوع کرونا نمود عینی پیدا کرد و بسیاری از بیماران به‌علت کمبود تخت بیمارستانی جان خود را از دست دادند، در بحران‌ها، حوادث و شیوع بیماری‌هایی نظیر کرونا این کمبود بیش‌تر احساس می‌شود.
مسئول موسسه نوین ابنیه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در پایان گفت: برای احداث بیمارستان ۱۰۰۰ تخت‌خوابی در شهرکرد نیازمند ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به‌غیر از هزینه تجهیزات هستیم، این بیمارستان همچنین نیازمند ۴۰۰۰ پرسنل است که تامین این تعداد نیرو برای وزارت بهداشت و درمان مشکل است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday