logo

استاندار: احداث بیمارستان در شهرکرد ضروری است

منبع
ايسنا
بروزرسانی
استاندار: احداث بیمارستان در شهرکرد ضروری است

ایسنا/ استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه احداث بیمارستان در شهر شهرکرد از ضرورت‌ها محسوب می‌شود، گفت: این بیمارستان می‌تواند به تمامی اهالی استان خدمات ارائه دهد، بنابراین فرآیند اخذ مجوزات و اعتبارات از منابع مختلف پیگیری و تسریع شود.

غلامعلی حیدری، استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه این استان از سال‌های گذشته با مشکلاتی نظیر بالا بودن نرخ بیکاری و محرومیت در حوزه‌های مختلف دست و پنجه نرم می‌کند، اظهار کرد: قرارگاه خاتم‌الانبیا یک ظرفیت مهم برای محرومیت‌زدایی و کاهش نرخ بیکاری در استان‌ها محسوب می‌شود، برای کاهش نرخ بیکاری و رسیدن به متوسط کشوری نیازمند استفاده از ظرفیت‌های بخش دولتی و خصوصی هستیم.
وی با تاکید بر اینکه مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در پروژه‌های عمرانی، مزایای بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: این قرارگاه در اجرای پروژه‌های عمرانی متعدد در حوزه راه و شهرسازی، پروژه‌های کشاورزی، احداث بیمارستان و ... در داخل و خارج از کشور مشارکت داشته است که این پروژه‌ها با کیفیت بالا و تکنولوژی روز اجرا شده‌اند.
استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: عموما قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در اجرای پروژه‌های عمرانی از نیروها و متخصصان بومی در استان‌ها استفاده می‌کند، ورود این قرارگاه به پروژه‌های عمرانی می‌تواند نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری را نیز کاهش دهد.
حیدری در ادامه با اشاره به اهمیت تکمیل پروژه نیمه‌تمام باند دوم محور بروجن- لردگان به ایذه، توضیح داد: تکمیل این پروژه می‌تواند مشکل ترافیک و آمار بالای حوادث رانندگی در این محور را مرتفع و همچنین دسترسی به بنادر و استان‌ مجاور را تسهیل کند.
وی با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی برای توسعه گردشگری و کشاورزی در استان وجود دارد، گفت: اما متاسفانه زیرساخت‌های گردشگری در استان مطلوب نیست، باید از تمامی ظرفیت‌ها برای سرمایه‌گذاری در این دو حوزه استفاده کنیم.
استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: طبق پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شده است که قرارگاه امام حسن(ع) به‌منظور محرومیت‌زدایی در حوزه آب و راه روستایی ورود پیدا کند، با افزایش رفاه و اشتغال پایدار در روستاها شاهد مهاجرت معکوس به روستاها خواهیم بود.
حیدری با اشاره به اینکه احداث بیمارستان در شهر شهرکرد از ضرورت‌ها محسوب می‌شود، عنوان کرد: این بیمارستان می‌تواند به تمامی اهالی استان خدمات ارائه دهد، بنابراین فرآیند اخذ مجوزات و اعتبارات از منابع مختلف پیگیری و تسریع شود.
وی تاکید کرد: کمیسیون‌های مورد نیاز برای مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در پروژه‌های عمرانی استان در اولین فرصت تشکیل شود، پیشنهاد می‌شود این قرارگاه در پروژه تقاطع سه راهی هفشجان ورود پیدا کند، این پروژه برای استان دارای اهمیت است.
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: امیدواریم با مشارکت قرارگاه خاتم‌الانبیا در برخی از پروژه‌های عمرانی چهارمحال و بختیاری شاهد توسعه و پیشرفت استان باشیم.

بیمارستان هاجر شهرکرد از استانداردهای لازم برخوردار نیست
در ادامه جلسه ارسلان خالدی‌فر، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اظهار کرد: در چهارمحال و بختیاری با کمبود تخت بیمارستانی مواجه هستیم، در حال حاضر نیاز به ایجاد ۲۰۰۰ تخت بیمارستانی برای نزدیک شدن به استانداردها وجود دارد.
وی افزود: احداث بیمارستان تخصصی و فوق‌تخصصی ۱۰۰۰ تختخوابی در مرکز چهارمحال و بختیاری یکی از ضرورت‌ها است، این بیمارستان می‌تواند به کل شهرستان‌ها نیز خدمات ارائه دهد.
خالدی‌فر گفت: متاسفانه بیمارستان هاجر شهرکرد از استانداردهای لازم برخوردار نیست و نیاز است تا با برای جبران کمبود تخت بیمارستانی در چهارمحال و بختیاری اقدامات لازم صورت بگیرد.

تاکنون از ظرفیت قرارگاه خاتم‌الانبیا در چهارمحال و بختیاری استفاده نشده است
در پایان جلسه سردار علی‌محمد اکبری- فرمانده سپاه حضرت قمربنی‌هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تاکنون به‌خوبی از ظرفیت قرارگاه خاتم‌الانبیا در استان برای محرومیت‌زدایی استفاده نشده است، اظهار کرد: برای رفع محرومیت در این استان نیازمند حضور قرارگاه خاتم هستیم. 
وی افزود: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا می‌تواند در پروژه‌های مختلف در حوزه کشاورزی برای آبیاری نوین، احداث بیمارستان تخصصی، تکمیل پروژه راه آهن چهارمحال و بختیاری، تکمیل محورهای مواصلاتی، طرح‌های زیرساختی شهری و ... جهت سرمایه گذاری و اجرا مشارکت کند.
اکبری تاکید کرد: باتوجه به وجود برخی محرومیت‌ها در چهارمحال و بختیاری ضرورت دعوت و حمایت از بخش‌های مختلف جهت سرمایه گذاری احساس می‌شود، باید موانع پیش روی سرمایه‌گذاری در استان برطرف شود.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday