نماد آخرین خبر

۲۰ درصد بیماران کرونایی خراسان‌شمالی کودکان هستند

منبع
فارس
بروزرسانی
۲۰ درصد بیماران کرونایی خراسان‌شمالی کودکان هستند

فارس/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: یکی از تفاوت‌های پیک ششم با پیک‌های گذشته، ابتلای کودکان است که در حال حاضر حدود ۲۰ درصد بیماران کرونایی استان از کودکان هستند.

سیدجواد پورنقی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به اینکه با شیوع پیک ششم کرونا، در حال حاضر روند ارائه خدمات در بیمارستان‌های استان در شرایط پایداری قرار دارد، اظهار کرد: رعایت دقیق و سختگیرانه شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای جلوگیری از افزایش بیماران مبتلا به کووید به خصوص در کودکان ضرورت دارد.
وی گفت: یکی از تفاوت‌های پیک ششم با پیک‌های گذشته، ابتلای کودکان است که در حال حاضر حدود ۲۰ درصد بیماران کرونایی استان از کودکان هستند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به آغاز واکسیناسیون کودکان ۵ سال به بالا در استان، از والدین خواست تا واکسیناسیون فرزندان خود را جدی بگیرند و با بروز اولین علائم هشدار بیماری در کودک از جمله تب بالا، بی‌حالی، کاهش اشتها، کاهش سطح هوشیاری و حال عمومی نامناسب به مراکز درمانی مراجعه کنند.
پورنقی تصریح کرد: درگیری کودکان به کرونا یکی از نگرانی‌های جدی ما است چراکه تجربه سیستم بهداشتی و درمانی تاکنون برای مواجهه با بزرگسالان مبتلا به کرونا بوده است اما در پیک ششم شاهد ابتلای بالای کودکان هست.
وی مردم استان را به رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی و پرهیز از تشکیل اجتماعات فراخواند و افزود: افراد واجد شرایط باید با تکمیل واکسیناسیون خود و تزریق دز سوم، زدن ماسک و دیگر توصیه‌های بهداشتی، مانع فراگیر شدن ناگهانی بیماری شوند تا اقدامات بیمارستانی به‌موقع برای بیماران مبتلا به کرونا انجام شود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today