logo

آتش‌سوزی ۱۰۰ اصله نخل در آبادان؛ علت حادثه در دست بررسی

منبع
ايسنا
بروزرسانی
آتش‌سوزی ۱۰۰ اصله نخل در آبادان؛ علت حادثه در دست بررسی

ایسنا/ مدیر جهاد کشاورزی آبادان با اشاره به آتش‌سوزی ۱۰۰ نفر نخل در دهستان منیوحی گفت: خوشبختانه میزان آتش سوزی به شکلی بوده که باعث مردن نخل‌ها نشده است و پس از چند سال این درختان مجددا جان خواهند گرفت.

حسن دشتی نژاد، مدیر جهاد کشاورزی آبادان اظهار کرد: بعد از ظهر پنجشنبه، ۲۸ بهمن ماه حدود ۱۰۰ نفر نخل در دهستان منیوحی آبادان دچار آتش‌سوزی شد و این حادثه خساراتی به کشاورزان منطقه وارد کرد.
وی افزود: آتش سوزی با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی و گروه اعزامی به منطقه خاموش و از سرایت آتش به دیگر نخلستان‌های اطراف جلوگیری شد.
مدیر جهاد کشاورزی آبادان گفت: شایعاتی مطرح شده بود که این آتش سوزی باعث از بین رفتن بیش از یک هزار نفر نخل در منطقه شده است اما باید گفت کل سطحی که در منیوحی آتش گرفته، حدود ۱۰۰ نفر نخل بوده است.
دشتی نژاد ادامه داد: برخی از نخلداران به دلیل اینکه هزینه سم برای نخلستان گران است، اقدام به آتش زدن اطراف نخل‌ها می‌کنند و این مساله گاهی می‌تواند شرایطی به وجود آورد که باعث آتش سوزی شود و از این رو این موضوع توصیه نمی‌شود.
وی با بیان اینکه علت آتش سوزی در دست بررسی است، گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده هنوز علت این حادثه به طور دقیق مشخص نیست.
مدیر جهاد کشاورزی آبادان در خصوص میزان خسارات وارد شده به نخل‌ها گفت: خوشبختانه میزان آتش سوزی به شکلی بوده که باعث مردن نخل‌ها نشده و فقط تنه نخل‌ها دچار حریق شده است.
دشتی نژاد ادامه داد: این حریق باعث کاهش عملکرد نخل‌ها می‌شود اما پس از چند سال این درختان مجددا جان خواهند گرفت و عملکردی مانند گذشته خواهند داشت.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today