logo

هشدار نارنجی دریایی در هرمزگان صادر شد

منبع
مهر
بروزرسانی
هشدار نارنجی دریایی در هرمزگان صادر شد

مهر/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور هشدار نارنجی دریایی و هشدار زرد جوی در هرمزگان خبر دارد.

مهرداد حسن زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اظهار کرد: بر اساس هشدار سازمان هواشناسی، وزش باد نسبتا شدید شمال غربی- جنوب غربی با سرعت ۵۵ کیلومتر بر ساعت، افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی تا ۱۸۰ سانتیمتر و در مناطق فراساحلی نزدیک به ۲۰۰ سانتیمتر از جمله آثار فعالیت این سامانه در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری است.
وی به مناطق تحت تاثیر این سامانه جوی هم اشاره کرد و افزود: خلیج فارس، تنگه ی هرمز و دریای عمان به ویژه جزایر قشم، هرمز، لارک، هنگام، سیری، ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، کیش و لاوان بیشترین اثرپذیری را از این سامانه خواهند داشت.
حسن زاده تصریح کرد: سامانه امواج ناپایدار تراز میانی روز دوشنبه فعالیت خود را در استان آغاز می کند که با ورود این سامانه، سرعت باد افزایش پیدا می کند و احتمال وقوع گرد و غبار و بارش پراکنده باران در ارتفاعات و برخی مناطق استان وجود دارد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با توصیف سامانه مورد انتظار، بیان کرد: اختلال در فعالیت های دریایی، احتمال غرق شدن شناورهای سبک، احتمال آسیب به قفس های پرورش ماهی و تورهای صیادی، گردوغبار و کاهش دید افقی در مناطق ساحلی و جزایر خلیج فارس از اثرات مخاطره آمیز این سامانه است.
حسن زاده تاکید کرد: با توجه به مواج شدن دریا، از تردد شناورهای سبک، فعالیت های تفریحی و شنا به‌ویژه در بنادر مرکزی و غربی استان خودداری شود.
وی ادامه داد: تمهیدات لازم به‌منظور تردد شناورهای مسافربری به‌ویژه در بنادر مرکزی و غربی استان و کشتی‌های تجاری به سمت بنادر بوشهر و خوزستان و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس باید پیش بینی شود.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today