نماد آخرین خبر

معدوم شدن بیش از ۶ تن مواد غذایی و آرایشی غیربهداشتی در بروجرد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
معدوم شدن بیش از ۶ تن مواد غذایی و آرایشی غیربهداشتی در بروجرد

ایسنا/ رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: سال گذشته ۶ هزار و ۷۷۶ کیلوگرم مواد غذایی و آرایشی غیربهداشتی معدوم شده است.

مسعود کریمی رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد اظهار کرد: سه‌ماهه آخر سال گذشته ۱۸ میلیارد و ۴۲۵ میلیون ریال بایت واکسیناسیون و آزمایشگاه مولکولی کووید۱۹، سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال جهت تقویت سیستم اورژانس ۱۱۵، هفت میلیارد ریال برای بیمارستان چمران، سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای بیمارستان امام خمینی (ره) و یک میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال بابت حقوق معوقه پرسنل حفاظت فیزیکی بیمارستان آیت‌الله بروجردی (ره) جذب شده است.
وی تصریح کرد: ۱۰ میلیارد ریال بدهی بخش خصوصی واحد آنژیوگرافی و ۷۷۰ میلیارد ریال بدهی به شرکت‌های طرف قرارداد پرداخت شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد خاطرنشان کرد: در مدت یادشده با جذب چهار پزشک عمومی در سال گذشته مجموع پزشکان در مراکز بهداشتی و درمانی روستایی به ۴۰ نفر رسید.
کریمی اضافه کرد: در سال گذشته ۲۸ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی عمومی به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی تعطیل و برای ۳۵۹ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی اخطاریه صادر شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۶ هزار و ۷۷۶ کیلوگرم مواد غذایی و آرایشی غیربهداشتی معدوم شده است، افزود: همچنین ۴۱۹ مورد بازدید از مطب‌های پزشکی و پیراپزشکی سطح شهرستان انجام شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد بیان کرد: در این مدت تعداد ۱۱۰ مورد شکایت از پزشکان و پیراپزشکان رسیدگی شده است.
کریمی ادامه داد: سال گذشته سه آرایشگاه مداخله‌گر در امور پوست و مو و زیبایی و سه کارگاه غیرمجاز دندان‌سازی و دندانپزشکی و چهار مطب پزشکان متخلف پلمب و یک واحد غیرمجاز و سیار لیزر پوست نیز تعطیل شد.
وی اظهار کرد: سال گذشته موافقت اصولی بیمارستان دولتی ۲۵۶ تختخوابی فرزانگان از وزارت بهداشت اخذ و آنژیوگرافی دولتی بیمارستان امام خمینی (ره) راه‌اندازی شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد تصریح کرد: در مدت یاد شده مبلغ یک میلیارد ریال جهت نوسازی و تعمیرات ناوگان آمبولانس و ۵۰۰ میلیون ریال برای تعمیر و راه‌اندازی اتوبوس آمبولانس اورژانس ۱۱۵ بروجرد هزینه شده است.
کریمی خاطرنشان کرد: احداث و راه‌اندازی پایگاه اورژانس محور آبسرده، احداث پایگاه اورژانس زنده یاد دکتر ساسان فولادی، پیگیری و بازسازی و راه‌اندازی اورژانس آیت‌الله صاحب زمانی و پیگیری ساخت آشیانه اورژانس هوایی و چهار واحد آپارتمان با کمک خیرین در دستور کار برای سال جاری است.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy