logo

خیزش گرد و غبار به رفسنجان رسید

منبع
ايسنا
بروزرسانی
خیزش گرد و غبار به رفسنجان رسید

ایسنا/ فرماندار رفسنجان با توجه به شرایط اضطراری آلودگی هوا در این شهرستان مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا را اعلام کرد.

رضا مشکی، فرماندار رفسنجان اظهار کرد: با توجه به اعلام هواشناسی استان مبنی بر فعالیت، خیزش گرد و خاک، افزایش آلودگی هوا و پایداری شرایط جوی در روز شنبه بیست و هفتم فروردین و درخواست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان مبنی بر ضرورت تشکیل جلسه کمیته اضطرار، جلسه مذکور تشکیل و تصمیماتی به عنوان مصوبه، اتخاذ و به دستگاه‌های متولی ابلاغ شد.
وی بیان کرد: استفاده از ماسک و رعایت توصیه های خودمراقبتی توسط عموم شهروندان در مواجهه با آلودگی هوا ضروری است.
فرماندار رفسنجان از تشدید برخورد با کامیون ها و خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی خبر داد و افزود: هرگونه فعالیت های عمرانی تشدیدکننده آلودگی هوا ممنوع است.
مشکی خاطرنشان کرد: فعالیت کلیه واحد های اثر گذار بر تشدید آلودگی هوای شهر منجمله معادن شن ماسه واحدهای تولید بتن کارخانه آسفالت و غیره تعطیل است.
وی عنوان کرد: پایگاه های سیار اورژانس و هلال احمر در مناطق پر تردد شهری جهت ارائه خدمات ضروری به شهروندان در زمان آلودگی هوا مستقر می شوند و با درخواست مرخصی برای کلیه افراد دچار مشکل تنفسی و قلبی و بیماران زمینه‌ای موافقت می شود.
فرماندار رفسنجان ادامه داد: هرگونه فعالیت و برگزاری مسابقات ورزشی اعم از انفرادی و همگانی و غیره در سطح شهر فضای باز و بسته امروز شنبه 27 فروردین ممنوع است.
مشکی با اشاره به تعطیلی کلیه مقاطع ابتدایی، مراکز مهد کودک و پیش دبستانی شهرستان اظهار کرد: در باقی مقاطع زنگ ورزش و فعالیت های بدنی و حضور در فضای باز در مدارس ممنوع است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar