نماد آخرین خبر

اعلام هشدار نارنجی هواشناسی در سمنان

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
اعلام هشدار نارنجی هواشناسی در سمنان

صدا و سیما/ با فعالیت جدید سامانه بارشی و احتمال بروز خسارات ناشی از بارندگی شدید، در استان سمنان هشدار نارنجی هواشناسی اعلام شد.

ایرج مصطفوی، مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: فعالیت این سامانه بارشی از بعدازظهر شنبه بیست و هفتم فروردین آغاز می‌شود و تا اواخر وقت دوشنبه بیست و نهم فروردین ادامه دارد.
وی افزود: بارش باران، رگبار و رعد و برق و مه آلودگی در اغلب نقاط، بارش تگرگ در نواحی مستعد، کاهش نسبی دمای هوا بین ۵ تا ۱۰ درجه بگونه‌ای که دمای هوا در برخی مناطق سردسیر به زیر صفر هم خواهد رسید و وزش باد شدید بویژه در ساعات بعدازظهر که در برخی نقاط با گرد و خاک همراه است از آثار فعالیت این سامانه بارشی است.
مصطفوی بیان کرد: آبگرفتگی و احتمال جاری شدن رواناب و سیلابی شده مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، احتمال خسارات ناشی از وزش باد و بارش تگرگ و بروز صاعقه، احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی و خسارات به دام‌ها در این مدت دور از انتظار نیست.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان از کشاورزان و دامداران خواست توصیه‌های ایمنی برای پیشگیری از خسارات ناشی از فعالیت این سامانه بارشی را جدی بگیرند و از دامداران خواست در دو روز آینده از چرای دام در ارتفاعات و مسیل‌ها به دلیل خطرات برق گرفتگی و سیلاب پرهیز کنند.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today