نماد آخرین خبر

خسارت ۱۶۰ میلیارد ریالی سرقت تجهیزات ایمنی جاده‌ای در سیستان و بلوچستان

منبع
ايسنا
بروزرسانی
خسارت ۱۶۰ میلیارد ریالی سرقت تجهیزات ایمنی جاده‌ای در سیستان و بلوچستان

ایسنا/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: سرقت تجهیزات ایمنی در محورهای مواصلاتی تحت پوشش این اداره کل در سال ۱۴۰۰، ۱۶۰ میلیارد ریال خسارت به همراه داشته است.

ایوب کرد، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سرقت علائم ایمنی، تابلوهای هشداردهنده، گاردریل و سازه‌های پل هزینه سنگینی را برای ایمن‌سازی مجدد به این اداره کل تحمیل می کند، اظهار کرد: نصب تابلوها و علائم هشداردهنده در جاده‌ها یکی از وظایف راهداران است که متاسفانه در هر ماه آمار قابل توجهی از این علامت‌ها همچون نرده پل، پایه‌های مسیر نما، تابلوهای اخطاری، انتظامی، اطلاعاتی، صفحه گاردریل و چراغ‌های چشمک زن سولار با تمام متعلقات به سرقت می‌رود.
وی گفت: علائم جاده ای سرقت شده با قیمت‌های بسیار اندک به دلالان و خریداران کالاهای مسروقه فروخته می‌شود، در حالی‌که این اداره‌ کل برای خرید و نصب مجدد آنها هزینه‌های سنگینی را متحمل می شود که می‌توانست در زمینه بهسازی جاده‌های استان صرف کند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ادامه داد: با توجه به اینکه نبود تابلوهای مسیرنما و هشداردهنده در جاده‌ها رانندگان را با مشکلات متعددی مواجه می‌کند و بعضا باعث بروز حوادث رانندگی می شود، این اداره کل سریعا اقدام به جایگزینی علائم سرقت رفته در محورهای مواصلاتی تحت پوشش می کند.
کرد افزود: پیگیری های زیادی به ویژه در حوزه فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در جاده ها و تبعات نبود تابلوهای هشدار دهنده توسط این اداره کل تاکنون انجام شده است تا شاهد کاهش این اقدام نامناسب در جامعه باشیم.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از سارقان علائم ایمنی در محورهای مواصلاتی استان با همکاری نیروی انتظامی در این مدت دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند، خاطرنشان کرد: ازکاربران جاده ای و همچنین شهروندان گرامی تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هرگونه سرقت و یا خرید و فروش علائم و تجهیزات ایمنی جاده‌ای، مراتب را فورا به پلیس 110 اطلاع دهند یا از طریق تماس با تلفن 141 جهت رسیدگی فوری گزارش دهند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today