نماد آخرین خبر

روز بدون فوتی کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
روز بدون فوتی کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد

صدا و سیما/ ۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر محمد غلام نژاد، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته در استان فوت ناشی از کرونا گزارش نشده است، گفت: شمار قربانیان این بیماری در کهگیلویه و بویراحمد همچنان یک هزار و ۱۲۵ نفر است.
وی افزود: هم اکنون ۵۶ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۱۵ نفر مبتلای قطعی و ۹ نفر از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
دکتر غلام نژاد اضافه کرد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۹۶ هزار و ۹۸ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
وی با اشاره به آزمایش‌های انجام شده در این مدت ادامه داد: از ۱۴۲ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل تست‌های PCR و رپید تست هستند حدود ۲۱ درصد موارد مثبت بودند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به مردم کهگیلویه و بویراحمد توصیه کرد: دستورالعمل‌های بهداشتی پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا باید حتی پس از واکسیناسیون رعایت شود.
دکتر غلام نژاد استفاده از ماسک، رعایت بهداشت دست، حفظ فاصله فیزیکی در مکان‌های عمومی، تهویه مناسب و حضور نیافتن در تجمعات برای پیشگیری از شیوع کرونا را ضروری دانست و گفت: لازم است نوبت‌های سوم و یاد آور واکسن کرونا حتما تزریق شود تا در صورت گرفتاری به کووید ۱۹ شاهد اوج گیری بیماری و مرگ و میر شهروندان نباشیم.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today