logo

آزادی ۱۶ زندانی جرایم غیرعمد در کرمان

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
آزادی ۱۶ زندانی جرایم غیرعمد در کرمان

باشگاه خبرنگاران/ مدیر عامل ستاد دیه استان کرمان گفت: به مناسبت میلاد کریم اهل بیت(ع)، زمینه آزادی ۱۶ زندانی جرایم غیرعمد در کرمان فراهم می‌شود.

سید حجت الله موسوی قوام، مدیر عامل ستاد دیه استان کرمان اظهار کرد: ستاد دیه در رمضان سال ۱۳۶۹ به همت شهید حاج سید اسدالله لاجوردی ریاست وقت سازمان زندان‌ها با هدف کمک به آزادی محکومان آبرومند و نیازمند جرایم غیرعمد که به صورت ناخواسته وارد زندان شدند، پایه ریزی شد که به تبعیت از آن، ستاد دیه استان کرمان از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرد که طی ۲ دهه از عمر خود، موفق به آزادی ۴ هزار و ۲۰۰ مددجو از سطح زندان‌های استان کرمان شده است.
وی گفت: طی ایام ماه مبارک رمضان در استان کرمان ۲۳ جشن گلریزان  برگزار می‌شود که اولین چراغ گلریزان‌های کشور را مقام معظم رهبری(مدظله العالی) روشن کردند که معظم له مبلغ یک میلیارد تومان را به این امیر خیر و خداپسندانه اختصاص دادند که این رقم در مقایسه با پارسال، ۲ برابر شده و این نشان دهنده اعتماد ایشان به این موسسه خیریه است.
مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان بیان کرد: به مناسبت میلاد با سعادت کریم اهل بیت(ع) هم زمینه آزادی تعداد ۱۶ مددجوی زندانی جرائم غیرعمد از سطح زندان‌های استان کرمان فراهم می‌شود.
به گفته موسوی قوام کل مبلغ بدهی این تعداد حدود ۵ میلیارد تومان بود که با برگزاری جلسات صلح و سازش و گرفتن گذشت و تخفیف رضایتمندانه شکات، این مددجویان با پرداخت یک میلیارد و ۴۵۳ میلیون تومان از محل کمک‌های مردمی و خیران از زندان آزاد می‌شوند.
وی گفت: مردم دیار کریمان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را برای آزادی محکومان جرایم غیرعمد استان کرمان به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۷۴۲۰۲ به نام ستاد دیه استان یا از طریق تلفن همراه به کد دستوری#۷۷۷۷۰۳۴*۷۸۰* از مبلغ ۱۰۰۰ تومان تا ۲۰۰ هزار تومان واریز کنند.
به گفته مدیر عامل ستاد دیه استان کرمان هم اکنون ۱۴۷ مددجوی غیرعمد در سطح زندان‌های استان کرمان، تحمل حبس می‌کنند که برای آزادی آنان، بیش از ۱۵ میلیارد تومان نیاز است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar