نماد آخرین خبر

میزان زکات فطریه در آذربایجان‌غربی اعلام شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
میزان زکات فطریه در آذربایجان‌غربی اعلام شد

ایرنا/ نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی میزان زکات فطریه را اعلام کرد.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی، نماینده ولی فقیه درآذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با بیان اینکه میزان زکات فطره سه کیلو از قوت غالب افراد در نظر گرفته شده است افزود: در منطقه ما قوت غالب نوعا نان و ‌گندم است و دفتر رهبر مقام معظم انقلاب، زکات فطریه امسال را مبلغ ۴۰ هزار تومان برای هر فرد اعلام کرده است.
وی ادامه داد: پرداخت زکات فطریه پایان ماه رمضان بر شخص سرپرست خانواده و افراد تحت تکفلش از اذان مغرب آخرین روز ماه مبارک رمضان آغاز و واجب  می شود.
امام جمعه ارومیه ادامه داد: فردی که درنماز عید فطر شرکت می کند باید پیش از نماز این زکات را پرداخت کند وکسی که امکان شرکت در نماز را ندارد تا اذان ظهر برای پرداخت زکات فطریه فرصت دارد.
وی اظهار کرد: بهتراست خودمان زکات فطره را به دست نیازمندان برسانیم ودر صورت عدم دسترسی و امکان شناسایی نیازمندان واقعی، از طریق شورای زکات استان افرادی با لباس و ‌صندوق های مشخص شده کار جمع آوری زکات فطریه و رساندن آن به دست نیازمندان واقعی را دارند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تاکید کرد:  از دادن زکات فطریه به افرادی  که نمی شناسیم و اقدام به تهیه صندوق هایی برای دریافت زکات فطریه کرده و یا حساب‌هایی باز کرده اند خودداری کنیم و اگر افراد نیازمند را می شناسیم به آنان و یا به صندوق های شورای زکات پرداخت کنیم.
پرداخت زکات فطریه از واجبات دین مبین اسلام است که از لحظه غروب آخرین روز ماه مبارک رمضان برهر مسلمان روزه داری واجب می شود و سرپرست خانواده باید برای خود و تمامی کسانی که نان خور او هستند زکات فطره پرداخت کند.
زکات فطریه بهتر است به همسایگان و خویشاوندان نیازمند پرداخت شود.

 
 

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today