نماد آخرین خبر

جلسات تعیین تکلیف مونوریل قم همچنان بی‌نتیجه است

منبع
مهر
بروزرسانی
جلسات تعیین تکلیف مونوریل قم همچنان بی‌نتیجه است

مهر/ رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: جلساتی برای تعیین تکلیف مونوریل قم تشکیل و ابعاد مختلف این پروژه مورد بررسی قرار گرفته و همچنان نیز ادامه دارد اما تاکنون خروجی خاصی نداشته است.

حسین اسلامی، رئیس شورای اسلامی شهر قم اظهار کرد: رسانه‌ها رکن چهارم جمهوریت هستند و ما در این دوره از فعالیت شورا نگاه ویژه ای به مطالبه گری اصحاب رسانه داریم و در این راستا در تمامی گروه‌های اهالی رسانه استان قم عضو هستم که مسائل مطرح شده در این گروه‌ها جهت بررسی به صحن شورا انتقال داده می‌شود و این امر برای شورا بسیار کمک کننده است.
وی ابراز کرد: نگاه شورای اسلامی ششم شهر قم؛ تحولی است و این راستا این حق شورای ششم است که چه کسی شهردار باشد و فردی که می‌بایست انتخاب شود لازم است با شورای شهر نیز هماهنگ باشد و در این زمینه از هیچ مجموعه‌ای تحت فشار نیستیم.
رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به روند انتخاب سقاییان نژاد به عنوان شهردار قم عنوان کرد: ما از وی خواستیم یک سال دیگر در این مسئولیت باشد تا وقتی که زمان بازنشستگی شأن فرا رسد تا در طول این یکسال بتوان با انجام بررسی‌های جامع؛ شهرداری در تراز شهر مقدس قم انتخاب شود.
اسلامی افزود: اگر سقاییان نژاد درخواست اعضای شورای شهر قم را نمی‌پذیرفت در این صورت شورا مجبور بود فردی را به عنوان سرپرست تعیین کند و بعد از سه ماه نیز شهردار جدید می‌بایست معرفی می‌شد که در این فرصت کوتاه نمی‌شد بررسی‌های لازم در خصوص افراد مختلف برای تصدی این مسئولیت را انجام داد و کار انتخاب سخت می‌شد.
وی در عین حال در خصوص انتخاب مجدد سقاییان نژاد به عنوان شهردار قم عنوان کرد: بازنشستگان نیز می‌توانند با شرایطی به فعالیت خود ادامه دهند که البته این مراحل سنگین بوده و منوط به این است که دانشگاه محل خدمت شهردار نیز با این امر موافقت کند که پیگیری‌های لازم در این زمینه نیز در حال انجام است.
رئیس شورای اسلامی شهر قم، با اشاره به پروژه نیمه تمام مونوریل قم نیز بیان کرد: برای مونوریل هیچ مصوبه‌ای در شورای شهر قم وجود نداشته است و در دوره‌ای رئیس دولتی تصمیم به این امر گرفت که این پروژه در قم اجرایی شود که البته کارشناسی شده نیز نبوده است.
وی افزود: بعد از سفر ریاست جمهوری به قم جلسات مختلفی برای تعیین تکلیف مونوریل قم تشکیل شده و ابعاد مختلف این پروژه با حضور مسئولان استانی، شهری و پیمانکار مورد بررسی قرار گرفته و این جلسات همچنان ادامه دارد و از آنجا که خروج خاصی نداشته نتایج جلسات قابل ارائه نیست.
اسلامی در خصوص غیبت یکی از اعضای شورای اسلامی شهر قم در جلسات این شورا عنوان کرد: بر اساس قانون اگر عضوی ۶ جلسه غیبت غیر موجه متوالی و ۱۲ جلسه غیبت متناوب غیرموجه داشته باشد دیگر نمی‌تواند با شورا همکاری کند و در خصوص موجه بودن یا نبودن غیبت‌ها نیز اعضای شورا می‌بایست تصمیم بگیرند.
وی ادامه داد: آقای مالکی نژاد چند ماهی نیاز به استراحت جدی دارند چرا که بر اساس اظهار نظر پزشکان مشکلات قلبی برایشان ایجاد شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر قم اضافه کرد: وی در دوره گذشته به صورت شبانه روزی برای تملک زمین‌های پروژه عماریاسر و شهیدان برقعی تلاش کرد و امروز مشکلات جسمی برای ایشان ایجاد شده که مدارک پزشکی وی در حال بررسی است تا نظر نهایی اعلام شود.
وی بیان کرد: عضو علی البدل اول به عنوان عضو جانشین فردی که دو ماه به هر دلیلی نتوانست در جلسه شورا حاضر شود به جلسات شورا دعوت خواهد شد و حق رأی نیز خواهد داشت تا در طی مدت ۶ ماه موضوع تکلیف شود و با ادامه این روند آقای اخوان به عنوان جانشین آقای مالکی نژاد با حق رأی در جلسات شورا حاضر خواهند شد و در صورت موجه بودن غیبت‌ها عضو اصلی به کار خود باز خواهد گشت.
رئیس شورای اسلامی شهر قم در ادامه با اشاره به موضوع تبدیل شدن برخی از منازل و مجتمع‌های مسکونی به مطلب پزشکان اظهار کرد: اینکه در قانون آمده پزشک در منزل مسکونی و محیط تجاری نیز می‌تواند طبابت کند دریافت ناصواب از قانون شده است و شورای شهر به سمت اصلاح نوع برداشت از قانون رفته است.
اسلامی با بیان اینکه برخی از پزشکان محل پارکینگ را به مطب تبدیل می‌کنند که این کار نیز خطا است افزود: قانون تنها برای کسی که خودش پزشک است اجازه داده از منزل شخصی خود برای مطب استفاده کند اما اعتراضی که امروز وجود دارد این است که مجتمع‌های مسکونی تبدیل به ساختمان پزشکان شده‌اند و مشکلاتی برای بیماران و همسایگان فراهم آورده است.
وی همچنین به مشکل حاشیه نشینی در شهر قم اشاره کرد و افزود: افرادی که در زیر دکل‌های برق فشار قوی سکونت دارند با بیماری‌های مختلف و سختی‌های فراوان مواجه هستند و دولت نیز در این زمینه اراضی ۳۲ هکتاری را برای جابجایی این منازل در نظر گرفته است و در سفر سال گذشته رئیس جمهور به قم نیز تصمیم این کار به قم واگذار شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر قم توزیع عادلانه خدمات شهری در تمامی مناطق شهری را رویکرد شورا برشمرد و ابراز داشت: برخی از مناطق همانند منطقه ۶ از نظر فضای سبز کمبودهای بسیاری دارند که در این زمینه گروهی مسئول پیگیری شده‌اند و اعتباراتی برای توسعه فضای سبز و بوستان‌ها در مناطق کم برخوردار در نظر گرفته شده است.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday