نماد آخرین خبر

تلف شدن نزدیک به ۱۰۰۰ راس گوسفند درپی جاری شدن سیل در مشگین شهر

منبع
سلام نو
بروزرسانی

سلام نو/ رییس اداره امور آب مشگین شهراز جاری شدن سیل در این شهرستان و تلف شدن ۸۵۰ رأس گوسفند در این حادثه خبر داد.

شامگاه دیروز بارندگی شدید در شهرستان مشگین شهر موجب جاری شدن سیلاب و خسارت به مزارع و تاسیسات کشاورزی شد.
گروه‌های امدادی ادارات مختلف و اهالی روستاهای همجوار، بلافاصله به یاری دامداران شتافته و توانستند تعدادی از گوسفندان را از بین گل و لای نجات دهند، اما با این حال بیشتر گوسفندان تلف شدند.
فرجی، رییس امور آب شهرستان مشگین شهر اظهارکرد: بارش بیش از ۵۰ میلی‌متر باران طی شامگاه دیروز، رودخانه‌ قره سو طغیان نمود.
وی افزود: در مسیل‌های آل محمدلو، صاحب دیوان،گوده کهریز و یوسف خان کندی سیلابی با دبی بیش از ۳۵ متر مکعب در ثانیه جاری شده و خسارات جدی به اراضی کشاورزی وارد کرد.
رییس امور آب مشگین شهر بیان کرد: این سیلاب ضمن خسارت به شبکه پایاب احمد بیگلو و ۵ سایت پرورش ماهی، باعث تلف شدن ۸۵۰ گوسفند در مسیل آل محمدلو نیز شد.
یکی از دامداران در خصوص لحظه وقوع سیل اظهار داشت: با گله گوسفندان در منطقه یازداق در حال حرکت به سمت چراگاه بودیم که ناگهان با سیل شدیدی غافلگیر شدیم.
وی تصریح کرد: تعداد گوسفندان بیش از یک هزار رأس بود که متاسفانه سیل حدود ۸۵۰ گوسفند را با خود برد و از این تعداد، فقط حدود ۶۰۰ گوسفند بیمه شده بودند.
این دامدار خسارت دیده گفت: بلافاصله سرنشینان خودروهای عبوری و اهالی به کمک ما آمدند و اکیپ‌های امدادی نیز در اسرع وقت در محل حضور پیدا کرده و در نهایت موفق به نجات تعدادی از گوسفندان شدیم.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today