نماد آخرین خبر

اعزام 8 گروه استهلال برای رویت ماه در کردستان

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
اعزام 8 گروه استهلال برای رویت ماه در کردستان

باشگاه خبرنگاران/ مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: هشت گروه استهلال، غروب امروز یکشنبه برای رصد ماه شوال به مناطق مرتفع سنندج و دیگر شهرستان‌های استان اعزام می‌شود.

حجت الاسلام سعید عسگری، مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام گرفته این گروه‌ها عصر یکشنبه به مناطق مرتفع سنندج برای رصد اعزام می‌شوند و در صورت مشاهده هلال ماه شوال، مراتب را به دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان اعلام می‌کنند.
وی افزود: هر کدام از این گروه‌ها متشکل از یک نفر از شورای افتاء، ۲ نفر از ماموستایان اهل سنت، اساتید دانشگاهی آشنا به علم نجوم و چند تن از نیرو‌های سپاه پاسداران است که حامل تجهیزات و دوربین‌های رصد هستند.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان نتایج رصد ماه شوال را به دفتر رهبر معظم انقلاب اعلام می‌کنند.
عسگری بیان کرد: بر اساس مبانی فقهی مذاهب اسلامی استفاده از آیات قرآنی، احادیث نبوی و بهره‌مندی از نظرات نخبگان علمی در حوزه نجوم برای رویت هلال ماه ضروری و تبعیت از نظر حاکم و رهبر اسلامی واجب است.
وی با بیان اینکه مساجد سنندج میزبان نمازگزاران عید فطر خواهند بود، گفت: نماز عید سعید فطر در حسینیه سنندج و مساجد شهرستان‌ها نیز برگزار می‌شود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online